Mimo, że od rozpoczęcia roku bezrobocie w powiecie wałbrzyskim zmalało o kilka procent, nadal pozostaje najwyższe w kraju. Miasto od dłuższego czasu walczy z bezrobociem, na który miała wpływ likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu poprawienia beznadziejnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, miasto powołało w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Dzięki temu przedsięwzięciu, okolicą zaczęli interesować się inwestorzy, przez co swą siedzibę mają tu nowe zakłady pracy. Wybudowane zostały fabryki Toyoty, Cersanitu czy Metzelera. Strefa przyniosła wiele korzyści, a jej dynamiczny rozwój zauważył nawet Financial Times, nadając 3 miejsce w rankingu najlepiej rokujących stref ekonomicznych w Europie.
praca jako inzynier budowy
Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiejszy rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, iż te zawody, na które jeszcze niedawno istniał popyt, dziś nie spotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe powodzenie? (Zobacz też praca inżynier budowy) Pracodawcy sygnalizują, iż największe deficyty przejawiają się w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji.

Mogłeś przeczytać tutaj wiele niebanalnych postów, nieprawdaż? Tak samo autorska strona (http://www.traple.pl/2020/11/26/a-jednak-brak-limitu-kar-umownych-w-umowach-zawieranych-nowego-pzp/) czeka na Ciebie pod poniższym linkiem, a tam dużo treści.

Mimo widocznego zastoju w budownictwie nadal występują utrudnienia z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów. Obecnie odnalezienie odpowiedniego, kompetentnego stolarza, również nie jest dziś tak prostym zadaniem. Jeśli więc wiążemy plany z tą profesją, nie bierzmy pod uwagę kupna biletu lotniczego za granicę, lecz rozpocznijmy szukanie pracy za sprawą internetu. Portale, fora, wyszukiwarki przyjdą nam z pomocą, gdy wpiszemy poszukiwaną frazę, np. oferty pracy Wałbrzych, praca (więcejznajdziesz tu: http://www.bhp-online.com/ocena-ryzyka-zawodowego-c2) stolarz.

A może planujemy posiadać własną firmę? Nie musimy rezygnować z własnych planów, ponieważ w spełnieniu marzeń mogą nam pomóc dotacje.
W Wałbrzychu często bezrobotni, wychodzą z własną inicjatywą i powołują do życia własne działalności, często w branży motoryzacyjnej. Mimo, iż warsztatów samochodowych nie brakuje w okolicach miasta, nie ma mowy o uskarżaniu się na brak pracy. (Link: praca szwaczka) Wiarą w przyszłość może napawać fakt, iż pojawiła się wiosna, a razem z nią prace sezonowe i szansa na obniżenie stopy bezrobocia.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved