Prowadzenie biznesu nie jest prostą sprawą. Prezes bądź częściej dyrektor ma obowiązek w swej organizacji zapanować nad bardzo wieloma różnymi zagadnieniami. Zarządza on nie jedynie stroną ekonomiczną jednostki, ale również techniczną a także kadrową. Do głównych zadań dyrektora operacyjnego należy dbałość o efektywność firmy. Można o nią zadbać na bardzo wiele rozlicznych sposobów, przykładowo zadbać o to, aby przepływ usług jak też materiałów między firmą a światem zewnętrznym przebiegał w możliwie bezproblemowy sposób.

Ludzie podczas konferencji
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Z punktu patrzenia księgowej, kluczowym krokiem do zapewnienie efektywności działania jest zapewnienie płynności , czyli takiego stanu ekonomicznego przedsiębiorstwa, by należności równoważyły się z wpływami. Dobry menadżer powinien też dbać o to, by proces technologiczny był maksymalny, by na żadnym etapie produkcji nie było poślizgów. Wszystko to jednakże może okazać się mało, gdy nie pamięta się o najważniejszej wartości jaką jest dla przedsiębiorstwa istota ludzka. Zdaję sobie sprawę, iż brzmi to jak truizm, ale tak jest.

Pracownicy zakładu zadowoleni i lojalni, to największy kapitał jaki może zebrać prezes przedsiębiorstwa. W niewielkiej firmie oczywiście zwykle nie potrzeba przeprowadzać badania zadowolenia pracowników, po prostu wszystko widać, gdyż w niedużym zespole wszyscy się znają i z reguły szefowie mają świadomość jaka panuje w firmie atmosfera, więc dyrektorowi łatwiej jest zapewnić pozytywne relacje pomiędzy pracobiorcami. Wiedza o zadowoleniu pracobiorców w dużej firmie nie jest już tak prosto dostępna. Trudno aby dyrektor regionalny ogólnopolskiej firmy samodzielnie objeżdżał filie przedsiębiorstwa i monitorował klimaty.

telebimy w pomieszczeniu
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo wygodniejszym i bardziej bezstronnym sposobem rozpoznania zadowolenia pracobiorców są anonimowe badania (moja strona) ankietowe.

Potrzebna jest Ci rzetelna informacja ze strony (https://link2europe.pl/)? To fantastycznie, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie dawkę atrakcyjnych postów. Należy wejść w link.

Badania zadowolenia pracowników realizują profesjonalne firmy, podobne do tych, które zajmują się sondażami politycznymi.

Takowe badanie zadowolenia pracowników ułatwia zarządowi firmy dopasować swe działania do oczekiwań pracowników, przez co możliwie jak najbardziej podnieść ich zdolność produkcyjną a zatem w efekcie zyski firmy. Skorzystaj z pomocy fachowców. Przykładem takiego dostosowania się firmy do potrzeb pracowników są tworzone przez zakład pracy przedszkola oraz żłobki dla dzieci pracowników.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved