Dużo zakładów proponuje możliwość porozumienia się z service desk

W naszym środowisku zjawia się coraz więcej komputerów oraz sprzętów, które bez informatyki nie byłyby w stanie funkcjonować. Dlatego wszędzie tam, gdzie tych sprzętów jest dużo, powinna zjawić się szansa porozumienia się z fachowcami, kiedy okaże się, że coś dzieje się nie tak jak być trzeba.

service desk
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
W marketach przeważnie kasjerzy posiadają szansę dzwonienia do specjalnego działu, w firmie od której mają oprogramowanie kas, który pomoże im rozwikłać wszelki trud powiązany z informatyką.

Zaintrygowały Cię informacje opracowane w tym artykule? Na pewno spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (https://inoffice.pl/). Nie ociągaj się więc i wejdź do następnej strony.

Taki service desk ma sporo pracy szczególnie w okresach świątecznych, gdy to w sklepie w jednym czasie jest dużo więcej klientów aniżeli przeważnie, robią oni wielkie sprawunki oraz kasy po prostu nie wytrzymują obciążenia – odnośnik.

Taki dział jest podzielony na parę pododdziałów

Services Desk
Autor: goblinbox_(queen_of_ad_hoc_bento)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zadzwonimy do takiego serwisu, by zgłosić kłopot powiązany z oprogramowaniem, to powinniśmy zaznaczyć, że dzieli się on na kilka poziomów. Na pierwszym z nich głównie jest dokonywana rejestracja zgłoszenia i odesłanie jej do właściwej osoby, która zajmie się jej rozwiązaniem. Na drugim stopniu jest osoba, która próbuje za pomocą zdalnego oprogramowania zlikwidować awarię, tak żeby konkretna kasa mogła jak najprędzej wrócić do działania. Jeżeli taka zdalna pomoc nie przynosi efektu, to przesyła się zgłoszenie do eksperta, który działa w terenie, on jedzie do danego sklepu i już na miejscu eliminuje awarię. Dzięki temu to co mogą rozwikłać prędko, jest usuwane w kilka chwil, a to czego nie uda się rozwiązać od razu, jest likwidowane w możliwie najkrótszym czasie.

Komputery nie są nieomylne

Niektórym ludziom zdaje się, że komputery są nieomylne i nie mają prawa się psuć. Jednak to jedynie sprzęt, urządzenia, które działają według określonego schematu. Jeżeli zjawia się coś nowego, coś czego nie potrafią rozpoznać, pojawia się niewłaściwe polecenie, to niestety się zawieszają. Wtedy ma szansę się okazać, że konieczna jest pomoc osoby, która zna się na tego typu sprawach sporo lepiej, przez to im szybciej do niej zadzwonimy, tym szybciej będziemy mogli zlikwidować konkretną awarię i wrócić do pracy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved