Ministerstwo Finansów wspiera współczesnych podatników. Dzięki Internetowi można w bardzo prosty sposób rozliczyć się z krajem. Powinniśmy zerknąć na portal podatkowy i tam wypełnić swe deklaracje podatkowe. Co istotne częściowo nasz PIT będzie wypełniony. A to oznacza, że czas ogarniania uzupełniania całej deklaracji będzie trwał krócej. Jeśli do tej pory nie było jeszcze okazji korzystać z portalu podatkowego, to powinniśmy to odmienić.

skarbówka

Autor: Giorgio Monteforti
Źródło: http://www.flickr.com
Zamiast siedzieć nad zwykłym PIT-em, a potem iść z nim do Urzędu Pocztowego albo jechać do Skarbówki sensowniej za pomocą paru kliknięć wszystko załatwić. To rzeczywiście ważne, by korzystać z dzisiejszych możliwości.

Jeżeli na ten temat masz pytania, to poznaj więcej detali (https://visaandwork.com/zatrudnianie-cudzoziemcow/) na publikowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje okażą się zapewne ważne.

Wiadomo, że są osoby, które nie będą mogli wykorzystać portalu podatkowego, bo nie mają dostępu do Internetu. Dużo osób starszych też nie jest przekonanych do dzisiejszych rozwiązań. Jednak inni podatnicy, którzy zarobili więcej niż kwota wolna od podatku mogą się tym wszystkim zająć właśnie drogą internetową. Dzięki temu nie byłoby kolejek w Urzędzie Skarbowym i wypłatę należnych zwrotów podatnikom odbywałoby się szybciej. Gdy więc nie mieliśmy do tej pory okazji rozliczyć się online, a dostęp do sieci nie jest dla nas abstrakcją, to powinniśmy skorzystać z możliwości, jakie daje nam Ministerstwo Finansów – do kiedy mam czas zrobić rozliczenie pit.

pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie deklaracji podatkowej
W roku 2016 ludzie, którzy muszą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym mogą liczyć na to, że owe rozliczenie pit będzie łatwiejsze. Dlaczego? Bo PIT (polecamy program do rozliczania pit) każdej osoby po części został już uzupełniony w bazie portalu podatkowego. Należy tylko zalogować się na swoje konto i dzięki kilku kliknięciom da się bez kłopotu wypełnić i wysłać własną deklarację podatkową. Wiadomo, że nie każdy jest przekonany do internetowych możliwości. Jednak prawda prezentuje się tak, że rzeczywiście dobrze wykorzystać to, że zeznanie zostało wstępnie wypełnione. Jeśli sami nie za bardzo wiemy jak to wszystko ogarnąć przez Internet, to można iść do Urzędu Skarbowego, tam na sto procent będą wyznaczone miejsca z dostępnymi dla wszystkich komputerami i przy okazji będziemy mogli poprosić któregoś urzędnika o pomoc. A później będziemy mogli w kolejnym roku, to samo ogarnąć samodzielnie w domu, bo już będziemy wiedzieć, że nie jest to trudne. Można również wybrać standardową deklarację i w sensownym terminie ją złożyć.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved