Pojęcie „native speaker” pochodzi z języka angielskiego i znaczy „użytkownika ojczystego języka”. Wszelką osobę, która dorastała w obszarze oddziaływania jakiegoś języka a też jest on dla niej językiem pierwotnym możemy określić „native speakerem” owego języka. Czyli Polak jest native speakerem języka polskiego, Anglik jest native speakerem języka angielskiego, ale Irlandczyk może być na przykład native speakerem języka angielskiego i irlandzkiego, jednak native spekerami języka niemieckiego maja możliwość być również: Niemiec, Austriak, Szwajcar.

kursy językowe
Autor: Platu Korepetycje
Dokładniej z terminem „native speaker” wiążą się pojęcia dwujęzykowy (bilingwalny). Jeżeli szukamy native speakera w Warszawie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę termin native (serwis www) speaker warszawa. Wiele uczących się rozmyśla czy lepiej mieć wykłady z angielskiego z polskim wykładowcą czy native speakerem? Czy rodowity Anglik, Kanadyjczyk albo Amerykanin nauczy nas języka skuteczniej niż wykształcony na anglistę Polak?

Nasi nauczyciele posiadają przygotowanie pedagogiczne, warsztat i jasną dyscyplinę pracy. Gdy dodatkowo znają świetnie język angielski i potrafią zarażać upodobaniem do kultury anglosaskiej, mają wszystko, co konieczne, żeby fachowo nauczać języka. Przygotowanie pedagogiczne daje
im narzędzia do zorganizowanego uczenia innych. Jednak to, że ktoś zna od maleńkości angielski (czy polski), nie znaczy, iż wie, jak oddawać tę wiedzę innym. A na tym polega praca lektora. Bez przygotowania dydaktycznego zajęcia mogą być chaosem. Nawet jeżeli raz czy drugi się uda, z lekcji na lekcję nie będzie konsekwencji, ciągłości, koncepcji na dłuższy proces.

słownik językowy
Źródło: http://www.sxc.hu
A native speakerzy np. native speaker warszawa? Nie możemy powiedzieć, że nie mają gotowości do uczenia. Bardzo często bywają po kursach CELTA czy też ich odpowiednikach, mają jakieś poprzednie praktyki. Na pewno
wzbudzają ogromny entuzjazm i przyjemność z uczenia się języka. To przecież niesamowita uciecha porozumieć się z obcokrajowcem. Są ciekawi, bywają inni, są intrygujący.

Jeżeli chcemy uczyć się angielskiego starczy wyszukać na portalach ogłoszeniowych hasła język angielski warszawa. W tym wypadku także mamy możliwość uczyć się dzięki pomocy native speaker warszawa. Wspaniale nadają się do przełamania barier w komunikacji w językach obcym. Nie da się ich zagadnąć po polsku, jak
powiedzieć po angielsku to czy tamto. Większość z nich jest niezwykle komunikatywna i troszkę unika uczenia gramatyki. Wykłady są przeważnie mówione i mniej wciśnięte w ramy podręcznika czy programu.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Manate eCenter. All Rights Reserved