Nie słychać o tym w telewizji, radiu czy Internecie, ponieważ nie jest to spektakularna pożywka dla stacji informacyjnych, lecz jest się czym chwalić: nasz handel ze Słowacją w ciągu ostatniej dekady podniósł się znacznie do góry, wzrastając o… 300 procent. Tak wielki skok raduje, lecz też skłania do snucia planów, jak utrzymać tak duży wzrost. Jak podkreślają eksperci, trend ten może się utrzymać, jednocześnie nie powinno zabraknąć nowych inwestycji.

Obecnie możemy potwierdzić, iż Słowacja to dla naszego kraju jeden z najważniejszych partnerów handlowych. W 2012 roku wartość wymiany handlowej sięgnęła około siedmiu miliardów euro, i co ważne, była dość identyczna po jednej, jak i po drugiej stronie.

Taki wynik dowodzi wzrost o ponad cztery procent, w porównaniu z rokiem 2011. Daje to niezły wynik, bo Słowacja awansowała na 9 miejsce pośród najważniejszych partnerów handlowych naszego kraju. Warto przypomnieć, iż w 2011 roku zajmowała dopiero jedenaste miejsce.

firma spedycyjna
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużą wartość w polsko-słowackiej współpracy odgrywa globalny łańcuch dostaw.

Czy masz ochotę, zgłębić kolejne informacje? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz w artykule więcej porad. One zapewne także Cię zaciekawią!

Co ważne, w poszczególnych sektorach gospodarki jest z każdym rokiem bardziej korzystnie i obiecująco, zwłaszcza mówimy tu o branży motoryzacyjnej. To prawda, transport np. z do Słowacji i ze Słowacji do Polski przeróżnych produktów odgrywa coraz większą rolę. Jednocześnie, powinniśmy w tym miejscu powiedzieć, że idealnie niestety nie jest, bo ciągle przydałaby się poprawa w zakresie infrastruktury transportowej pomiędzy tymi dwoma krajami. Jest jednakże nadzieja na taką poprawę, bo już teraz dzięki środkom unijnym ulepszono infrastrukturę, a w przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Poza tymi gospodarczymi zaletami wato także uświadomić, że Słowacja to jednocześnie cudownej urody kraj. Chociaż nasze wakacyjne plany kierują nas się w stronę Europy Zachodniej i Południowej, a także Północnej Afryki, to nie będziemy żałować, gdy wybierzemy się trochę bliżej, do naszego południowego sąsiada. Słowacja przypadnie do gustu zwłaszcza ludziom kochającym góry, bo to kraj górzysty, ze wspaniałymi widokami, szlakami i atrakcjami turystycznymi.

Czy stworzone na danej witrynie www artykuły przypadły Ci do gustu? Czujesz chęć na kolejne? Więc pragniemy Cię poinformować, że już oczekują na Ciebie nowe wpisy.

Jak widzimy, warto robić interesy ze Słowacją, a przy okazji nie zaszkodzi odkryć tego kraju pod kątem turystycznym.

Jedno jest zagwarantowane, nie będziemy żałować. Zresztą, ci co już tam byli zaraz chcą tam powrócić Nie dość, że jest tam tak ładnie, to jeszcze ludzie są życzliwi, a ceny podobne do naszych. Przy małym staraniu można się nawet dogadać, gdyż język słowacki należy do identycznej grupy językowej, co nasz, język polski.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved