Przez wzgląd na zastaną sytuację na rynku pracy – wysokie bezrobocie oraz niskie wynagrodzenie – wiele osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Większość obszarów działania wymaga zakupienia specjalistycznych urządzeń, warto posiadać też finanse na zamówienie strony internetowej, albo działania promocyjne. Jak zorganizować na to wszystko środki?

Dotacja z UE
Wbrew powszechnej opinii, dzisiejszy początkujący przedsiębiorca ma znacznie uproszczony start w odniesieniu do osób, które otwierały firmę kilkanaście lat temu. Obecnie dostępne są przecież środki unijne dla małych firm, można również wziąć firm (polecamy znajdź informacje) gotówkowy, czy kredyt hipoteczny.

Zanim jednak sięgniemy po wsparcie finansowe, musimy przemyśleć, które rozwiązanie będzie dla nas najdogodniejsze. W przypadku dofinansowań unijnych trzeba mieć na względzie, że w celu starania się o dotację, trzeba stworzyć naprawdę porządny biznesplan. Niektóre rodzaje działalności gospodarczej są wykluczone z programów unijnych, dlatego trzeba dowiedzieć się, czy wybrana przez nas dziedzina firmy spełnia wymogi formalne. Czytaj też .

Biorąc pieniądze unijne, zobowiązujemy się prowadzić firmę przez minimum rok. Jeżeli przed upływem 12 miesięcy firma przestanie funkcjonować, będziemy zmuszeni oddać pozyskane środki. kredyty (kredyty obrotowe dla firm) hipoteczny to rozsądne rozwiązanie gdy posiadamy jakąś nieruchomość. Kiedyś musiałaby to być nieruchomość, powiązana ściśle z prowadzoną działalnością, dziś coraz więcej placówek finansowych udostępnia tego typu kredyt właściwie na dowolnie wybrany cel (więcej informacji).

Kredyt gotówkowy to przeważnie najbardziej niekorzystne rozwiązanie. Tego typu pożyczki mają wysokie oprocentowanie, a suma, jaką możemy pożyczyć, jest w znacznym stopniu ograniczona. Funkcjonują jednak specjalne kredyty gotówkowe dla przedsiębiorców. Wyróżniają się one lepszymi warunkami i w wielu przypadkach stają się najłatwiejszym sposobem na to, by rozpocząć działalność. (dowiedz się więcej)

Bez względu na to, czy zechcemy zdobyć środki unijne dla małych firm, czy zaciągnąć kredyt hipoteczny albo gotówkowy w banku, musimy liczyć się z tym, iż czeka nas trochę spraw formalnych. Przygotujmy się na to i rozpocznijmy starania o dofinansowanie z wyprzedzeniem, tak, by w ustalonym czasie firma mogła zacząć funkcjonować.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved