Porozumiewanie się pomiędzy ludźmi – pozornie sprawa banalna. Każdy z nas od otwarcia oczu o brzasku po wieczorny pacierz wymienia informacje. Od zwyczajnych powitań w rodzaju „witaj”, po wieloaspektowe informacje dla przykładu na temat swoich uczuć. Czynimy to wszystko intuicyjnie, nieomal się nie myśląc o tym. O ile w prywatnych kontaktach możemy sobie pozwolić na dowolność, swobodę a nawet błędy w tym temacie, to w relacjach firmowych żąda się od nas profesjonalizmu i kompetencji. Niewątpliwie jednym ze składników nadmienionych pojęć jest sztuka komunikowania się z klientami w sposób przede wszystkim skuteczny.

komunikacja
Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com
Poniektórzy z nas posiadają znakomicie rozwinięte wyczucie na innego człowieka. Im nie potrzebne są profesjonalne treningi z zagadnień komunikacji. Większa część z nas jednakże aby efektywnie reprezentować firmę na zewnątrz powinna nauczyć się kilku rzeczy. Częstokroć klarownie artykułować swe oczekiwania (bez zdradzania zbytecznej złości), sztuki słuchania naszego adwersarza oraz znajdowania wspólnych płaszczyzn tak, by każda strona miała poczucie wygranej. Zajęcia pod tytułem „Szkolenia Komunikacja” na pewno przeprowadzane powinny być w sekcjach przedsiębiorstwa odpowiadających za kontakty z klientelą, a zatem w wydziale zaopatrzenia, sprzedaży czy marketingu. Nie jest to jednak tylko domeną tych właśnie działów (więcej o szkoleniach z komunikacji).

Bardzo istotne są podobne umiejętności również u wyższej i średniej kadry kierowniczej.

Spodobał Ci się ten tekst? Zatem czytaj to rozwód online, na co masz chęć na następnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Ćwiczenia z obszaru komunikacji przydadzą się na pewno podczas rozmów negocjacyjnych. W czasie podobnych treningów kierownik czy dyrektor dowie się (ewentualnie sobie przypomni) co to jest mowa ciała – tak własnego jak i adwersarzy – w negocjacjach. Nauczą się oni wychwytywać oraz skutecznie odpowiadać na ukryte komunikaty rozmówcy, a również panować w znacznym stopniu nad własnymi emocjami.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż też ta oryginalna publikacja (http://www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/16/) zafascynuje Cię zupełnie, zatem zobacz to!

Zdobycie takich umiejętności może w sposób istotny zwiększyć przychód firmy nie tylko poprzez zdobytą wiedzę o bardziej efektywnych negocjacji czy kontaktów z klientami. Także wpływają one dodatnio na stosunki międzyludzkie wewnątrz firmy. Poprawniej komunikujący się personel to bardziej harmonijna współpraca, a w efekcie lepsza jakość pracy i zdolność produkcyjna pracowników (przeczytaj więcej na

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved