Sprawunki w sieci rozwijają się w prędkim tempie. Każdego roku przybywa e-nabywających na całym globie. W Polsce zaś, coraz to więcej klientów na początek wybiera produkty w realu, natomiast następnie kupuje je w sieci. Z jakiego powodu tak się dzieje i kiedy warto skorzystać z klasycznego sklepu, a kiedy należy sięgnąć po towary z wirtualnej półki?

Czy trend na e-kupowanie może zaszkodzić marketom tradycyjnym? Aktualnie w naszej ojczyźnie funkcjonuje ponad 12 tys. sklepów on-line i każdego dnia przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na wzrost zainteresowania zakupami internetowym ma to, że dostęp do internetu ma już ponad połowa dorosłych rodaków. Przez internet nabywamy już nie tylko ekwipunek elektroniczny, stroje, kurtka robocze, buty ochronne ale także coraz to częściej jedzenie.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w sieci internetowej głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze dlatego, iż chcą w prędki oraz dogodny sposób kupić wyroby, których nie są w stanie nabyć nigdzie indziej. Po drugie towary osiągalne w internecie najczęściej są tańsze od tych osiągalnych w tradycyjnych sklepach. Mimo, iż największą grupę e-nabywających stanowią osoby młode trzydziestolatkowie z dużych aglomeracji, to najszybciej zwiększa się grupa tych z obszarów wiejskich.

Bez zwłoki zerknij tu – to naprawdę gratka dla każdego sympatyka tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością da ci do myślenia.

Są to jednostki, które z reguły nie mają dostępu do dużych centrów handlowych i poszukują alternatywnych wyjść, by nabyć trudno dostępne towary. Zobacz też

Z badania TNS Polska przeprowadzonego na początku roku 2013 wypływa, iż powyżej 13 mln Polaków powyżej czternastego roku życia regularnie odwiedza sklepowe półki wirtualne. Do klasycznego sklepu wybierają się głównie osoby dojrzałe a także starsze. Od kilku lat można równolegle zaobserwować coraz to liczniejsze rodzinne „wycieczki” po galeriach handlowych, które to są częstokroć jedynym pomysłem na weekendową rozrywkę. Dlatego zakupy w realu dla coraz większej grupy osób, to często strategia na spędzenie wolnego czasu a także zapewnienie dzieciom dodatkowej zabawy, którą proponują duże centra handlowe.

Polscy e-konsumenci zazwyczaj poszukują w sieci internetowej: ubrań, obuwia, pachnideł oraz kosmetyków a także filmów oraz muzyki.

Kliknij ten link księgowa pruszcz gdański. Na stronie zobaczysz pożyteczne wiadomości na to zagadnienie, omówione w tekście.

Odwiedzane są także specjalistyczne sklepy w jakich niektórzy kupują dla przykładu buty ochronne lub tarcze do cięcia. Za zakupy w internecie zdecydowanie zazwyczaj płacimy e-transferem .

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved