W naszym kraju, ale na szczęście nie tylko w Polsce, należy płacić podatki. Jest jednak mnóstwo ludzi, którzy ciągle mają różne „ale” w kwestii podatków. Każda osoba uważa, że podatki są wkurzające i że jednak dobrze byłoby wymyślić jakiś inny sposób na, to by wesprzeć nasz kraj. Ale nikt nie wymyślił jeszcze nic innego. Z tego powodu wszyscy owe podatki płacimy. Jest jednak pewnego rodzaju trudność, przy wyborze rozliczania się z państwem.

Dla niektórych idealną opcją jest podatek liniowy stawka – link referencyjny.Oczywiście nie każdemu pasuje 19% stawka Vat, ale (przeczytaj więcej tutaj) bardzo dużo ludzi stawia właśnie taką stawkę. Trzeba jednak nie zapominać, że jest coś takiego jak deklaracja vat – przeczytać tutaj. Kiedy nie wypełniliśmy tego typu deklaracji to trzeba to zrobić. W sieci jest sporo wzorów takich deklaracji. Powinniśmy wziąć tę, która będzie odpowiadała do naszych postanowień względem podatku na wybrany okres.
podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Faktura na terenie UE

Obecnie granice na świat są dla nas otwarte. Nie musimy się niczym martwić Chodzi o to, że gdy posiadamy dowód i już można jechać w świat, a przynajmniej jeździć po obszarze Wspólnoty Europejskiej. Ale, gdy chcielibyśmy handlować z pozostałymi członkami Unii Europejskiej powinniśmy pamiętać wtedy o istniejącym prawie. Konieczna w takiej sytuacji będzie faktura wewnątrzwspólnotowa – sprawdź kompletną propozycję pod adresem. Jest to faktura, na której są wszystkie najistotniejsze informacje, jak na zwykłej fakturze, ale są również dodatkowe informacje, bez których wewnątrzwspólnotowy handel nie będzie mógł się odbyć.

Tak, więc jeżeli chcielibyśmy rozpocząć handel z pozostałymi krajami, które należą do UE powinniśmy dowiedzieć się, jakiego rodzaju dokładnie należy wypełnić fakturę, żeby wszystko okazało się zgodne z ustanowionym prawem.

Nie obawiaj sie, że informacji na opisywany temat nie odnajdziesz, ponieważ są tu. Wystarczy wejść na serwis internetowy (https://www.artimbo.pl/), który znajduje się pod linkiem.

Każda osoba, a dokładniej każda z firm, które bierze się za handlowanie zdają sobie sprawę, że tego typu wewnątrzwspólnotowy handel wiąże się z dużą ilością papierkowej pracy. Jednak i tak jest to mniej babrania się, niż kiedy trzeba brać się za handlowanie z państwami, które nie są w Unii Europejskiej. Bo w tego typu sytuacjach handel jest o wiele bardziej skomplikowany. A my w Unii Europejskiej posiadamy poza swoimi krajowymi normami też ogólne prawo związane z przystąpieniem do Unii. Przez, co mamy duże ułatwienia chociażby, gdy chodzi o handel wewnątrzwspólnotowy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved