Sukces w sprzedaży ma wiele imion. Dojście do satysfakcjonującego pułapu wymaga wielu lat doświadczeń, nieraz bazujących na niełatwych inwestycjach i ograniczeniach wydatkowania. Na dłuższą metę o klientów zadbamy wybierając na długofalowe programy lojalnościowe.

kliknij obrazek
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie wyłącznie firmy z większym budżetem, które mogą odważyć się na długofalową inwestycję, czyli takową która nie przyniesie zysku w perspektywie dnia, czy tygodnia, ale która procentuje na dalszą przyszłość. programy lojalnościowe (czytaj to) to proces skrupulatnego budowania więzi, zaufania pomiędzy dostawcą usług, a konsumentem. Na dalszy plan schodzi rozdział sektorów – finanse, sklepy spożywcze, części gospodarcze, zakłady przemysłowe (zobacz również makiety przemysłowe) – wszędzie inwestorzy-kapitaliści mają w planach rozwoju firmy inwestowanie w „lojalkę”. Czyli pakiet nie tylko pełen jednorazowych gadżetów i prezentów okazjonalnych, a długofalowych badań, ankiet. Przez program lojalnościowy utrwalamy więź, niekoniecznie opartą na maksymalizowaniu przychodów.

Zabiegi reklamowe, nastawione na intensywną promocję własnych usług (własność twórcza, transport, sprzedaż) od programów motywujących odróżnia nie tylko czas trwania. Często jako wyprzedaż pełny jest rynkowych zagrywek typu sprzedać, zwiększyć, mieć. Statystycy ostrzegają, iż przybieranie podobnych strategii niejednokrotnie kończy się spadkiem wyników zysków większości firm. Program budujący więź staje się w tym momencie środkiem prostującym, pokazaniem, iż firma potrafi wyjść naprzeciw klienta nie tylko po jego pieniądze.

prezes firmy
Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
I nie chodzi tu o obdarowywania klientów extra produktami – każde negatywne zakupy sprawią, że jako klienci odwrócimy się do rywali. Którzy, jak wiadomo, nie śpią. Weryfikowanie klientów przez korespondencję, przesyłanie ankiet czy zbieranie anonimowych odpowiedzi – te wszystkie ruchy mają na celu doprecyzowanie oczekiwań, rozróżnienie klientów na grupy wiekowe, płeć i inne kryteria. Gdy firma stosuje narzędzia strategii rynkowej (jak programy lojalnościowe) prawdopodobnie nie dostrzeże momentalnych, nawet oczekiwanych zysków ekonomicznych. Zbuduje jednak coś, co przełoży się na budowanie relacji z klientem, w długiej perspektywie.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved