Ciechocinek jest miastem o charakterze zdrojowym. W tym mieście prawie nie ma przemysłu, znajdują się tutaj między innymi szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, sanatorium zapobiegawcze, ośrodki wczasowo-turystyczne, zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele. Część uzdrowiskowa jest bogata w zieleń skwerów, klombów jak też dywanów kwiatowych. Co roku przyjeżdża tu bardzo wielu kuracjuszy jak też turystów.

park w Ciechocinku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Bazą rozwoju są wody uzdrawiające: chlorkowo-sodowe, jodkowe, jakie pochodzą z mnogich na owym terytorium źródeł solankowych.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość wiadomości na omawiany temat, to zerknij na opublikowany (http://pischool.pl/kursy_dla_firm/) wpis a znajdziesz podobne interesujące informacje.

Leczy się tu schorzenia narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, nerwowego. W powyższym celu stosuje się dużą ilość zabiegów między innymi kąpiele siarkowe, zawijania borowinowe, gimnastykę i masaże. W północnej części kurortu znajduje się Park Zdrojowy, zaprojektowany w 1875 – 1876 roku w stylu krajobrazowym z licznymi odmianami drzew oraz krzewów (także egzotycznymi), jego projektantem był H.

Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to odkryj witrynę (http://certificator.eu/pl/certification/fire-certificate.html), która przedstawia nie mniej istotne dane – są one niesamowicie wciągające.

Cybulski. W parku rosną m.in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski.

Ciechocinek ma również niepowtarzalny rezerwat florystyczny. W okolicach Ciechocinka przez wzgląd na potrzebę chronienia jego szczególnego mikroklimatu utworzono Obszar Ochranianego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej o powierzchni 36814 hektarów. Górujące nad uzdrowiskiem tężnie są nie jedynie podstawowym urządzeniem tegoż kurortu, ale są jednocześnie wyjątkowym zabytkiem budownictwa technologicznego nie jedynie w Polsce, ale również Europie. Jednocześnie są to największe zabytkowe tężnie europejskie. Podstawową funkcją tężni jest stężanie solanki, która kilkakrotnie spływając powoli przez tarninę odparowuje i uzyskuje stężenie z 5,5 % do ok. 27%.

Także w trakcie tego procesu pod wpływem promieni słonecznych tlen z powietrza dookoła tężni przemienia się w ozon, powietrze takowe nasycone jest też kropelkami rozpylonej solanki, dzięki temu analogiczne jest do morskiego. Jest to nadzwyczajny produkt tężni, o właściwościach leczniczych. Spacer przy tężniach działa bardzo korzystnie na oskrzela i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Początkowo solanka była przelewana przez tężnie pompami poruszanymi wiatrakami, stworzonymi na szczytach każdej tężni. Ciechocinek proponuje wiele miejsc noclegowych (noclegi w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych) a także sali konferencyjnych.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved