
Jeżeli chcesz poznać większą ilość wiadomości na omawiany temat, to zerknij na opublikowany (http://pischool.pl/kursy_dla_firm/) wpis a znajdziesz podobne interesujące informacje.
Leczy się tu schorzenia narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, nerwowego. W powyższym celu stosuje się dużą ilość zabiegów między innymi kąpiele siarkowe, zawijania borowinowe, gimnastykę i masaże. W północnej części kurortu znajduje się Park Zdrojowy, zaprojektowany w 1875 – 1876 roku w stylu krajobrazowym z licznymi odmianami drzew oraz krzewów (także egzotycznymi), jego projektantem był H.
Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to odkryj witrynę (http://certificator.eu/pl/certification/fire-certificate.html), która przedstawia nie mniej istotne dane – są one niesamowicie wciągające.
Cybulski. W parku rosną m.in. kłęk kanadyjski, korkowiec amurski.
Ciechocinek ma również niepowtarzalny rezerwat florystyczny. W okolicach Ciechocinka przez wzgląd na potrzebę chronienia jego szczególnego mikroklimatu utworzono Obszar Ochranianego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej o powierzchni 36814 hektarów. Górujące nad uzdrowiskiem tężnie są nie jedynie podstawowym urządzeniem tegoż kurortu, ale są jednocześnie wyjątkowym zabytkiem budownictwa technologicznego nie jedynie w Polsce, ale również Europie. Jednocześnie są to największe zabytkowe tężnie europejskie. Podstawową funkcją tężni jest stężanie solanki, która kilkakrotnie spływając powoli przez tarninę odparowuje i uzyskuje stężenie z 5,5 % do ok. 27%.