Od wielu lat metoda lean stosowana jest w krajach całego świata. Od niedawna też w Polsce pojawiła się moda, a przede wszystkim konieczność wdrażania oszczędności w firmach. Przy pomocy technik lean manufacturing można zoptymalizować zarządznie zasobami podczas produkcji, dlatego pożądane byłoby zainteresować się tym zagadnieniem.

Sala konferencyjna
Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Co to jest lean manufacturing?Lean manufacturing (z angielskiego produkcja (polecam ofertę na oprogramowanie dla firmy produkcyjnej reset2) odchudzona) to metoda efektownego zarządzania wytwórczością. Jej celem jest przede wszystkim ograniczenie marnotrastwa na każdym etapie produkcji. Dzięki wykorzystaniu technik tej metody zmniejsza się wykorzystanie elementów niezbędnych do wytworzenia produktu ostatecznego, a w następstwie tego wyraźnie minimalizują się koszta wytwórczości.

Dlaczego powinno się wdrażać lean manufacturing w swojej firmie?Metody lean manufaktoringu wprowadza się przede wszystkim ze względów finansowych. Zmniejszenie wielkości trwonionych materiałów sprawia, że koszta produkcji wyraźnie spadają, a w związku z tym zyski firmy rosną. Ponadto umiejętne zarządzanie zasobami pozwala na obniżenie zapasów magazynowych, co ma wpływ na oszczędności fabryki. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a jednocześnie mniej kapitału umieszczonego w składniki głównego produktu. Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach pozwala na lokowanie go w innych miejscach, co jest nader istotne dla energicznego funkcjonowania firmy Czytaj też

.

Niestety w naszym kraju w dalszym ciągu metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, w następstwie tego zaledwie nieliczni właściciele przedsiębiorstw z niej korzystają. Jednakże na rynku można spotkać coraz większa ilość przedsiębiorstw prowadzących szkolenia len manufectoring.

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odsyłacz do www (https://www.certificator.eu/pl/certification/certificates/), a poznasz dane na opisywany wątek, który niewątpliwie Cię zaciekawią.

Bez wątpienia powinno się wziąć w nich udział, albowiem zastosowanie codziennie metod lean manufactoring umożliwia mądre wykorzystywanie zasobów, którymi każdego dnia firma gospodarzy. Nawet jeżeli nie przewidujemy wprowadzania innowacji w swojej firmie to odbycie szkolenia z pewnością da każdemu przedsiębiorcy wiele do myślenia. Wiedza o pionierskich metodach produkcji stosowanych na świecie, w tym także przez konkurencję, na pewno się przyda.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved