Ostatnie dni kwietnia to zazwyczaj dość nerwowy czas. Zdarza się, że zapominamy o punktualnym wypełnieniu zeznania podatkowego za zeszły rok. Zamiast wpadać w panikę, skupmy się na szukaniu dogodnej alternatywy. Oszczędzimy nie tylko nasz drogocenny czas, ale również nerwy. Co to za dobry sposób?

podatki
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy powinien dobrze znać się na podatkach. Wypełnianie zeznania podatkowego spędza sen z powiek wielu podatnikom. Jak zrobić to poprawnie? Co jeśli się pomylimy? Urząd Skarbowy nie zalicza się do ulubionych miejsc mieszkańców Polski. Wygodniej po prostu się nie mylić. Zdecydujmy się na to, aby rozliczyć pit online. To idealny sposób na uniknięcie pomyłek i oszczędzenie dużo czasu. Zacznijmy jednak od początku…

Aby właściwie wypełnić zeznanie podatkowe, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową frazę: „pit online”. Bez problemu odszukamy odpowiednie miejsca, gdzie rozliczymy pit online. To tam zostaniemy krok po kroku poinstruowani, jak prędko oraz poprawnie rozliczyć się ze Skarbem Państwa. Wystarczy, że wpiszemy nasze dane osobowe, widoczne na picie 11, który otrzymaliśmy od szefa. Zaliczają się do nich: imię, nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania, data urodzenia, PESEL, nazwa Urzędu Skarbowego i jego adres. Gdy je wpiszemy, to możemy uznać, iż połowa pracy jest już zrobiona. Teraz będzie już tylko szybciej. Wystarczy, że w odpowiednie kolumny wpiszemy dane, podane przez księgowość (sprawdź jakie usługi ma do zaoferowania biuro księgowe Account) – więcej informacji.

więcej szczegółów
Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
To program, pomocny do rozliczania, wygeneruje bezbłędny dokument, który po uprzednim podpisaniu, będziemy mogli zawieźć do Skarbówki.

Nasz artykuł, który na tej witrynie proponujemy, jest niezwykle interesujący, ale warto ponadto przejrzeć zbliżone informacje – więcej pod tym linkiem (http://transleo.pl/tlumaczenia-ustne).

Nie zapomnijmy o tym, aby ofiarować jeden procent należnego podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Dzięki temu wesprzemy tym, jacy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Na długiej liście takich organizacji są, między innymi: przeróżne fundacje, stowarzyszenia, hospicja, schroniska dla zwierząt, itp. Możemy również wspomóc te, które działają na rzecz lokalnej społeczności. Jeśli nie wskażemy konkretnej organizacji, to jeden procent naszego podatku powędruje do Skarbu Państwa. Lepiej więc, rozliczając pit online, wskazać stowarzyszenie, które liczy na nasze wsparcie. Dzięki temu szybko rozliczymy się z Fiskusem a przy okazji zrobimy coś dobrego dla potrzebujących.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved