Przedsiębiorca powinien posiadać bogatą wiedzę z zakresu prawa i podatków, bowiem dzięki temu ma szansę efektywnie współpracować z różnymi urzędami i należycie wywiązać się ze swych zobowiązań odnośnie nich. Opłaca się poznać najważniejsze pojęcia, jak także orientować się, jakie kroki podejmować w pewnych sytuacjach, ponieważ przynosi to firmie wiele korzyści.

dokumenty podatkowe
Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracja vat – czy o niej pamiętasz?

Deklaracja vat okazuje się ważnym dokumentem, do jej przedłożenia zobligowany staje się każdy podatnik, nieważne, czy bywa to właściciel firmy czy pracownik. Deklaracja vat jest wykorzystywana do deklarowania wysokości podatku, który mamy do zapłacenia albo przysługuje nam do zwrotu . Poszczególne dokumenty oznaczone są różnymi numerami, różnią się między sobą także częstotliwością ich oddawania.

Zaciekawił Cię ten artykuł? To bardzo dobrze, gdyż także ta oryginalna strona (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) zafascynuje Cię bez reszty, zatem sprawdź to!

Niektóre deklaracje składa się raz na rok, ale niektórzy przedsiębiorcy rozliczają się miesięcznie lub kwartalnie. Niezależnie od charakteru deklaracji zawsze musi się pamiętać o czasowym jej przedłożeniu.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów – co to takiego?

Za wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów – określanym czasami skrótem wnt kryje się model rozliczenia, który następuje podczas transakcji zakupu między nabywcami polskimi a dostawcami pochodzącymi z Unii Europejskiej. Taka sytuacja zachodzi, jeśli nabyte artykuły służą nabywcy w jego działalności gospodarczej. Rozliczenie WNT jest ściśle powiązane z momentem wyspracy (zobacz Wnt)ienia faktury przez unijnego sprzedawcę, a vat należny od WNT musi być wykazany w deklaracji miesięcznej bądź kwartalnej za okres, kiedy powstał obowiązek podatkowy.

dokumenty do zus
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zmieniasz nazwisko? Musisz powiadomić ZUS!

Sytuacje życiowe owocują czasami zmianami w informacjach identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, jak choćby nazwisko bądź adres zamieszkania, czy stan cywilny. W wypadku zmiany wymienionych danych należy powiadomić o tym ZUS. Jeśli interesuje nas zmiana nazwiska zus udostępnia nam specjalny formularz ZUS ZIUA, gdzie mamy szansę dokonać korekty nieprawidłowych albo zmieniających się danych. Wspomniany formularz jest przekazany do ZUS-u za pośrednictwem płatnika składek, czyli przeważnie pracodawcy. W witrynie internetowej ZUS-u znaleźć można dokładne informacje i wskazówki, jak krok po kroku wypełnić dany dokument.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved