Często daje się słyszeć opinie, iż zespół przypomina wielogłowego smoka, w którym oddzielne jednostki stanowią określone głowy, ale razem – tworzą jeden, silny, energicznie działający organizm. Aby z grupy pracowników powstał jeden, mocny zespół, narodziło się pojęcie team coaching.

Zobacz najlepsze oferty

Autor: www.istockphoto.com
Źródło: www.istockphoto.com

Mając zamiar dowiedzieć się czym w ogóle jest „coaching”, musimy rozpocząć od przytoczenia definicji pojęcia, które jest rozumiane jako proces wydobycia umiejętności niezbędnych do spełnienia naszych wizji, doskonalenia mocnych stron pod czujnym okiem trenerów.

Czy pewne komentarze o nas (https://www.traple.pl/2020/10/12/ograniczenie-mozliwosci-wyboru-prawa-obcego-dla-umow-licencyjnych/) owego wpisu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam niezwykle miło, jeśli dodasz do nich też swe zdanie.

Coach natomiast, to bardzo ważna jednostka, posiadająca autorytet lidera, która towarzyszy klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, sprawdzając możliwości pracownika, udzielając mu cenne wskazówki po spotkaniu, próbując ustalić jak powinna wyglądać dalsza współpraca. Konsekwencją wdrożenia coachingu jest zatem optymalizacja procesów organizacyjnych oraz podniesienie skuteczności realizacji projektów.
W jakich sytuacjach zdecydować się na coaching? Wówczas gdy zależy nam, by rozwijać podstawowe kompetencje pracownicze, a więc te, związane z rozwojem kariery zawodowej.

szkolenie biznesowe

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Southeast Region
Źródło: http://www.flickr.com

Team coaching odnosi się nie tyle do jednostki, co zespołu. Zwraca szczególną uwagę na model biznesowy w jakim działa zespół, na istniejące zasoby, możliwości, ale również na zadania przed jakimi stoi zespół. Celem jest, aby zespól przynosił większe efekty, niż gdyby jednostki pracowały osobno. Wtedy uwalnia się potencjał pracowników i jako„drużyna” osiągają lepsze wyniki.

Czy po przestudiowaniu tego tekstu masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź tekst (http://biuro-protax.pl/), gdyż odnajdziesz tam świeże informacje.

Na aktywność zespołu składa się sporo czynników, lecz przede wszystkim jest to: uściślenie celu i strategii działania zespołu, ustalenie zasad współpracy czy poczucie odpowiedzialności za grupę – tutaj znajdziesz więcej informacji.

Aby cel został zrealizowany, niezbędne jest zaufanie pracowników, koleżeństwo oraz sprawna komunikacja w zespole. Nie powinien zaskakiwać fakt, iż przedsiębiorstwa, które postawiły na szybki rozwój atmosfery w pracy, w rezultacie w szybkim tempie poprawiły efektywność. Jeżeli zespół nie funkcjonuje jak należy, team coach pomaga mu zauważyć problemy i zdecydować których czynników pracownikom brakuje do kompletnego rozwoju.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved