Sklep internetowy oferuje w niskich cenach: tkaniny na jesień i zimę. W szczególności na ten okres proponuje się: dzianiny futerkowe. Dobrym rozwiązaniem jest też wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna to włókno (http://www.infinitex.pl/wlokno-ceramiczne/) naturalne, pozyskiwane z sierści owieczek, wielbłądów, kóz, królików i innych zwierząt. Włókno wełniane posiada specyficzne cechy (na przykład: karbikowatość, łuskowatość, ma też lanolinę), dzięki którym nadaje się znakomicie do wytwarzania najwyższej klasy wyrobów włókienniczych.Wełna owcza uzyskana przez strzyżenie owiec, zwana także runem tudzież strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do produkcji dobrej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wełnę wytwarzano już w starożytności. Wysokiej jakości wełnę, niezwykle miękką, puszystą, o cienkich włóknach, długości od okołu 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, mięsista. W użytkowaniu jest tkaniną bardzo ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na wełnianio-wiskozowy skład. Wełna (lamalama.pl/) gotowana nadaje się na sukienki, garsonki, tuniki ale również na kurtki zimowe (po uprzednim ociepleniu), czapki, szaliki, kamizelki, swetry. Delikatna struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej delikatnie cieńsza, lecz tak samo ciepła. Wełna gotowana jest materiałem dobrze układającą się, łatwą w szyciu oraz godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od normalnej wełny, że po obróbce w temperaturze kurczy się (około. 20 – 30 proc. objętości), dlatego też wydaje się bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem cieplejsza (dobrze sprawdza się w przypadku niskich temperatur), bardziej odporna na zabrudzenia oraz nie powoduje tylu reakcji alergicznych (np.:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna. Następną godną polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na .

To idealny kompan na sezon jesienno-zimowy. Wełna parzona to gruba, a jednocześnie bardzo miękka, wysokiej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, iż uszyte z niej produkty są niezwykle oryginalne, nietuzinkowe jak i ponadczasowe. Wełna parzona jest niezwykle ciepła. Wełnę parzoną wykorzystuje się na: okrycia wierzchnie jak: płaszcze, kurtki; jesienne garsonki; pledy; zimowe sukienki.

Kolejną interesującą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to bardzo wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez znakomitą imitację powierzchni i wyglądu, futra tego praktycznie nie można odróżnić od naturalnego. Długość runa ma 2 cm.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved