Od kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, wszystkich tyczy się tak zwany system wolnego handlu pomiędzy krajami należącymi do UE. Tym samym nie obowiązuje nas żadna odpłatność celna, ani dodatkowe odpłatności które wiążą się z transportem bądź samą sprzedażą produktów.

Niemniej jednak, zarazem polskich eksporterów, jak i eksporterów zagranicznych obowiązują określone przepisy odnośnie tłumaczenia dokumentów powiązanych z wywożonymi na handel towarami.
tłumaczenie
Autor: Lori Mazzola
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego, eksportując z Polski komputery, maszyny i inne urządzenia, koniecznie powinno się dostarczyć przełożoną oficjalnie instrukcję obsługi oraz pozostałe tłumaczenia techniczne, które są związane z konkretnym dokumentem.

Masz zamiar zgłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (http://welldent.wroclaw.pl/) – kliknij w link i przejdź do nowej strony pełnej zajmujących postów.

Szczegółowo problem opisany na Należy zwrócić należytą uwagę na to, aby pełna dokumentacja techniczna maszyny została w sposób precyzyjny przełożona przez tłumacza przysięgłego. Tylko w taki sposób można w sposób oficjalny i równocześnie zgodnie z wymogami prawa, sprzedać sprzęt użytku domowego bądź przemysłowego poza terytorium państwa, w którym był wyprodukowany.

Rzecz jasna, oficjalne tłumaczenia tyczą się nie tylko maszyn i urządzeń, ale również powiązane są chociażby z takimi elementami jak tłumaczenie oficjalnych pism urzędowych czy też tłumaczenia prawnicze. Istotą handlu oraz wymiany pracowników w Unii Europejskiej jest to, że każdy może pracować tam gdzie ma na to ochotę i sprzedawać dany towar bez odpłatności celnej, tam gdzie chce. Niemniej jednak, niezbędne jest zachowanie procedur, które w sposób jednoznaczny mówią o konieczności zachowania konkretnych warunków sprzedaży, którymi są właśnie przełożone schematy, instrukcje obsługi oraz wszelkiego rodzaju dokumenty powiązane pod względem technicznym lub użytkowym.

Masz ochotę zgłębić omawianą kwestię trochę bardziej? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj więcej w tym tekście, który również opisuje taką problematykę.

Podstawowe informacje na stronie Prolexico

Prawo to zostało tak sporządzone, przede wszystkim z myślą o klientach, którzy nabywają dane produkty. Bowiem to oczywiście konsumenci powinni otrzymywać przetłumaczone i dobrze utworzone instrukcje obsługi, rysunki techniczne oraz wszelkiego rodzaju schematy, które pozwalają na umiejętne i właściwe użytkowanie zakupionego towaru, bez względu na to, czy jest to piekarnik, czy też urządzenie mechaniczne do produkcji przemysłowej.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved