Obecnie troska o odpowiednio wysoką jakość ma ogromne znaczenie, gdyż w warunkach konkurencji rynkowej nawet niska cena nie jest w stanie obronić tych usług albo produktów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Rzeczywiście cenione na rynku są certyfikaty ISO – idealny dowód doskonałej jakości. Przykładem może być chociażby certyfikat iso w zakresie usług medycznych, który świadczy o tym, że dana placówka potrafi zagwarantować rzeczywiście satysfakcjonującą opiekę. Planując udanie się do konkretnego szpitala warto mieć tę kwestię na względzie.

Popularnością cieszy się również certyfikat iso 9001 ( zobacz: ). Czego dotyczy? Jest to norma odnosząca się do systemu, którego zadaniem jest odpowiednie zarządzanie jakością w określonych strukturach organizacji. Oczywiście, norma ta ma międzynarodowy charakter, toteż chcąc otrzymać podobny certyfikat trzeba spełnić dużo faktycznie wyśrubowanych oczekiwań. Norma ta może zostać zastosowana w każdej organizacji. Nie ma znaczenia jej wielkość, bądź branża w której funkcjonuje.
certyfikat iso
Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com

Certyfikat >>> certyfikat brc można otrzymać na przykład, jeśli organizacja dba o stosowne podejście do klienta i zorientowanie na jego osobę lub angażuje zatrudnianych przez siebie pracowników, ponieważ kapitał ludzki ma dziś priorytetowe znaczenie. Posiadanie tego certyfikatu jest faktycznie ważną zdobyczą dla każdej organizacji.Norma iso 14001 z kolei dotyczy zarządzania środowiskowego i charakteryzuje się bardzo dużą popularnością w odniesieniu do turystyki i rekreacji, przede wszystkim wśród restauracji i obiektów wypoczynkowych. Warto zaznaczyć, że np. polskie miasto Racibórz posiada ten certyfikat (kliknij tutaj). Ponadto, otrzymało go jako pierwsze miasto nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, co zważywszy na rzeczywiście duże wymagania jest istotnym wyróżnieniem. Autor:

Dbanie o wysoką jakość powinno przejawiać się więc także w staraniu się o odpowiednie certyfikaty, które dla potencjalnego konsumenta są jej potwierdzeniem. Posiadanie takich certyfikatów jest bowiem w stanie zachęcić go do skorzystania z proponowanej oferty. ISO natomiast to nazwa organizacji, która ma pozarządowy charakter, z tego względu wszystkie normy jakie ustala nie są usankcjonowane prawnie, a ich przestrzeganie jest w istocie kwestią dobrej woli.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved