Jeśli w czasie urlopu zamyślasz żeglować, jeździć na koniu, skakać z samolotu praktykować sport wyczynowo, nurkować z urządzeniem oddechowym, wziąć udział w łowach, praktykować górską wspinaczkę, albo speleologię musisz poszerzyć własny turystyczny pakiet ubezpieczeń o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, jeżeli wybierasz się na eskapadę z biurem turystycznym, dostajesz z reguły podstawowy pakiet turystyczny, określany standardowym. Złożony jest on zazwyczaj z ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Jeżeli jednak spędzasz urlop związany z niebezpieczeństwem, winieneś dopłacić do ubezpieczeń ujętych w pakiecie podstawowym. W razie uprawiania sportów ekstremalnych lub sportów wysokiego ryzyka koszta ubezpieczenia mogą wzrosnąć do 300 % w stosunku do ubezpieczenia bazowego.

Jest to zależne od oferty, obszaru a także sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujesz, więcej tu. Jednakże dobrze jest to uczynić, ponieważ w przypadku wypadku ubezpieczenie obejmie dodatkowo między innymi koszta akcji ratowniczej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszty śmigłowca. To niezwykle kosztowne akcje. Jak wypływa z informacji jednej z firm ubezpieczeniowych, koszt przewozu rannego narciarza z gór do najbliższego szpitala to ok. 3 tysiące euro.

Z kolei akcje poszukiwawcze z wykorzystaniem helikoptera oraz kilku ratowników są to koszta blisko kilkunastu tys. euro. Jeśli więc jedziesz na ekskursję z biurem podróży i pragniesz praktykować tego typu sporty, zawiadom o tym biuro. Każdy legalnie działający touroperator powinien swego klienta ubezpieczyć, również proponując mu polisę związaną z uprawianiem sportów wyczynowych.

Najczęściej biura same sugerują klientowi ubezpieczenie (czytaj więcej) sportowe, ewentualnie wymagają pisemnej deklaracji, iż się z takowej propozycji rezygnuje, bowiem przykładowo wykupiło się ubezpieczenie w innym miejscu.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (http://www.mega-pol.com/) również zawiera równie ważne informacje – nie zwlekaj, tylko przeczytaj go.

Polisę turystyczną zdołasz zakupić niezwykle łatwo przez sieć internetową, bez opuszczania domu. Gorzej będzie, jeżeli obieżyświat wykupi w biurze podróży domyślną usługę, zaś podczas urlopu zdecyduje się na praktykowanie sportów wyczynowych po czym zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Wtenczas podróżny sam musi pokryć niezwykle duże koszta hospitalizacji.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved