Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku. Nie martw się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto. Jeśli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to musimy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd nadal będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy musieli regulować opłaty za obligatoryjne składki. Możemy także sprzedać auto na części.

Jednak jest to ryzykowny ruch, bo nie raz warsztaty, które ogłaszają się w różnych mediach nie są uprawnione do wykonywania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zamierzamy legalnie zezłomować nasze auto, powinniśmy mieć świadomość, że taka czynność nakłada na nas konkretne zobowiązania. Po pierwsze w trakcie przekazywania samochodu na złom powinniśmy okazać następujące dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeśli taka była wydana, abo inny dokument, który potwierdzi dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu ma obowiązek przyjąć wyłącznie auto wyłączone z użytku, które posiada numer VIN oraz numer nadwozia, podwozia lub ramy. Ponadto do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy powinien wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi wysłać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy dalej zrobić?Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, aby pójść do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością należy sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do zapłaty. Jeśli tak musimy je szybko wpłacić.

Jak znaleźć dobre miejsce dla swojego starego auta?Jeśli poszukujemy dobrego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując przykładowo: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeśli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie idealnym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, iż firma,w której zostawiasz auto nie może od ciebie zażądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta która została określona w dowodzie rejestracyjnym. W takiej sytuacji powinniśmysię liczyć, z tym, iż za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź wynajem autobusów lublin nas, a zapewne przeczytasz ciekawe fakty.

10 zł.

Jasne jest, iż każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, odkryć nowe, ciekawe miejsca. Z tego powodu złomowanie samochodu może być dużym przeżyciem. Z tego powodu, tak ważne jest odkrycie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem pozostawimy nasze auto.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved