Poszukanie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania jest dzisiaj dość skomplikowane. O ile mężczyznom pracującym w fachu spawacza bywa o wiele prościej, o tyle kobiety biznesu mają utrudnione zadanie do wykonania.

Do pierwszych podjętych kroków na drodze do znalezienia posady trzeba zaliczyć wydrukowanie przykuwającego wzrok CV i listu motywacyjnego, a potem czekanie aż te pisma przyciągną uwagę pracowników działów HR.

Stworzyliśmy dla Ciebie interesujący artykuł. Po kliknięciu w niego znajdziesz więcej wiadomości na interesujący Cię temat i będziesz mógł poszerzyć swą wiedzę.

Przyszły menedżer jest zmuszony pochwalić się wiedzą z zakresu reklamy, zdobytą jeszcze podczas studiów. Trzeba też pochwalić się ukończonymi kursami, do których wliczają się się takie tematy: coaching biznesowy (oferta komunikacja w miejscu pracy, sposoby motywowania zespołu.

Pracownicy działów HR, którzy analizują otrzymane CV, zwracają nade wszystko uwagę na rodzaj ukończonych uczelni, czyli na tzw. kompetencje twarde.

na szkoleniu
Autor: Chad Cooper
Źródło: http://www.flickr.com

Są bardziej skłonni powierzyć kluczowe w firmie stanowisko mężczyźnie z większą liczbą dyplomów. Jednak, jak udowadniają wyniki ankiet, z wykształceniem niekoniecznie idą w parze konkretne umiejętności. Paradoksalnie, utrzymanie posady zależy przede wszystkim od kompetencji dotyczących stosunków międzyludzkich, niezbędnych w czasie wykonywania nie tylko menedżerskich obowiązków. Świetnie przeszkolona młoda pracownica biurowa po studiach na dwóch wydziałach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w okolicznościach wywołujących stres i wymagających umiejętności sporządzania protokołów pod presją czasu. A takie wręcz ekstremalne warunki pracy nierzadko panują w dużych korporacjach w wielkich miejscowościach.

Dzięki ofercie firm zajmujących się szkoleniami można z sukcesem podnieść swoje kwalifikacje i wykształcić nowe kompetencje. Jednym z najbardziej rozchwytywanych warsztatów będzie efektywność osobista bardzo dobrze przedstawiona na . Nastawienie na osiąganie szczytowych wyników i maksymalne wykorzystanie czasu pracy jest bowiem niezmieniającym się punktem anonsów rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba być specjalistą w zakresie HR, aby mieć świadomość tego, że w każdym miejscu pracy warto wykazać się nieprzerwaną motywacją, a nawet dodatkowo motywować współpracowników. Kursy specjalistyczne bywają zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematyką będzie efektywność osobista, średnio zaawansowana obsługa MS Word, czy coaching biznesowy.
Źródło: www.4results.pl
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Manate eCenter. All Rights Reserved