Przez minione lata niektóre profesje kojarzyły się z niedostępnością i elitarnością, ale jednocześnie do ich wykonywania niezbędna była bardzo duża wiedza, którą niekiedy trzeba było zdobywać przez lata. W ostatnim czasie coraz modniejsza zaczęła być deregulacja, jaka ma na celu uwolnienie wcześniej niedostępnych zawodów i zezwolenie ia ich wykonywanie wszystkich chętnych.

materiały księgowej
Autor: leyla.a
Źródło: http://www.flickr.com
Taka deregulacja obowiązuje również od niedawna przy zawodzie księgowego, którego wykonywanie przez zmianami poprzedzone być musiało zdobyciem dużej ilości wiadomości i uzyskaniem certyfikatu. Oczywiście uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, będzie miało swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre osoby alarmują, że bardzo zniszczy to rynek usług księgowych i może narazić klientów na ryzyko strat, inni z kolei cieszą się z takiego obrotu sprawy, bo przez deregulację ambitne, młode osoby dostaną szansę na zaistnienie w tym zawodzie.

Nie zapominaj o tym, że masz możliwość przeczytać następne zajmujące wpisy – wystarczy tylko na tej stronie (https://ubezpieczenia-gcu.pl/) wejść w zaznaczony link.

Powinno się przyglądnąć wszystkim argumentom za i przeciw, szczególnie jeśli się będzie zamierzało korzystać z usług biura księgowego. Podstawowym zarzutem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za księgowość wezmą się osoby średnio zorientowane, jakie nawet mogą nie orientować się, jak jest liczona deklaracja vat czy co potrzebne będzie, aby uzyskać zwolnienia z vat . Faktycznie trochę racji w tym może być, ale w rzeczywistości osoby tego typu bardzo szybko zostaną zweryfikowane przez klientów. Jeżeli zostanie zauważony ich brak profesjonalizmu, to będą nieduże szanse na zbudowanie sobie odpowiedniego prestiżu.

księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Klienci zwyczajnie pójdą tam, gdzie oferowane usługi będą miały wysoką jakość, a tym słabszym zostanie albo douczenie się, albo zmiana zawodu. Kolejnym argumentem przeciwników będzie obniżanie kosztów. To mocno się wiąże z wcześniejszym argumentem, oczywiście ci słabi księgowi będą proponowali niskie ceny, ale najczęściej jakość ich usług będzie podobna do tych cen. Rynek także i to szybko zweryfikuje, akurat w przypadku usług księgowych klienci raczej wolą, żeby wszystko zrobione było tak jak należy, nawet jeśli będą musieli za to nieco więcej zapłacić.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved