Przez lata niektóre zawody kojarzyły się z elitarnością i niedostępnością, lecz równocześnie do ich wykonywania konieczna była ogromna wiedza, którą niekiedy trzeba było zdobywać latami. W ostatnich latach coraz popularniejsza zaczęła być deregulacja, która ma za zadanie uwolnienie wcześniej niedostępnych zawodów i dopuszczenie do ich wykonywania każdego chętnego. Taka deregulacja zaczęła również obowiązywać przy zawodzie księgowego, wykonywanie którego przez zmianami musiało być poprzedzone pozyskaniem odpowiedniej wiedzy i uzyskaniem certyfikatu.

Oczywiście uwolnienie zawodu księgowego, jak każda tego typu decyzja, będzie miało swoich przeciwników i zwolenników. Niektóre osoby biją na alarm, że bardzo zniszczy to rynek usług księgowych i narazi klientów na ryzyko strat, inni z kolei cieszą się z takiego obrotu sprawy, bo dzięki deregulacji ambitne, młode osoby będą miały szansę na zaistnienie w tym zawodzie. Powinno przyjrzeć się wszystkim argumentom za i przeciw, zwłaszcza jeżeli się będzie zamierzało z takich usług korzystać. Zobacz też .

Podatki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Najważniejszym argumentem przeciwników wprowadzenia deregulacji jest to, że za księgowość zaczną się zabierać osoby niezbyt zorientowane, jakie mogą nawet nie orientować się, jak jest liczona deklaracja vat czy co potrzebne będzie, aby uzyskać zwolnienia z vat. Faktycznie trochę racji w tym może być, ale w praktyce takie osoby bardzo szybko zostaną zweryfikowane przez klientów. Jeżeli zauważą oni ich brak profesjonalizmu, to będą nieduże szanse na zbudowanie sobie odpowiedniego prestiżu. Czytaj też .

Klienci po prostu odejdą tam, gdzie oferowane usługi będą na wysokim poziomie, a tym słabszym zostanie albo douczenie się, albo zmiana zawodu. Następnym argumentem przeciwników będzie obniżanie kosztów. To bardzo się wiąże z wcześniejszym argumentem, oczywiście ci kiepscy księgowi będą proponowali niskie ceny, ale najczęściej jakość ich usług będzie podobna do tych cen.

W tym artykule znajdziesz bez wątpliwości warte zainteresowania informacje, ale kliknij też tutaj – ta unikalna witryna (http://komornikolesno.pl/) przedstawia analogiczną kwestię.

Zobacz składki ZUS do odliczenia Rynek również i to bardzo szybko będzie weryfikował, akurat przy usługach księgowych klienci na pewno będą woleli, aby wszystko zrobione było tak jak należy, jeżeli nawet będą musieli za to nieco więcej zapłacić.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved