Członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej oraz bliskie sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne powody ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Zwiększa się także liczba polskich inwestycji w Niemczech. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi prawników znających się dobrze na prawie pracy. Coraz to większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terytorium naszego państwa. Adwokaci udzielają takich porad zarówno na rzecz pracodawców jak też pracowników.

obsługa prawna w Niemczech

Niestety jak obrazują europejskie badania,10 – 20 procent ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez zajęcia. Często te osoby stają się alkoholikami. Niebezpieczny jest ciągle jeszcze panujący w Polsce mit, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (adres) co stanowi pokusę zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielką mają szansę na znalezienie dobrej pracy we własnej ojczyźnie. Na domiar złego mit ten szerzy się niczym gruźlica! Starczy tylko że jeden ze wsi nachwali się jak to wspaniale żyje mu się w niemieckim „raju”, a już ciągnie za sobą połowę miejscowości. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś jedzie „w ciemno”, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nie dziwi zatem fakt iż adwokaci (zobacz znak towarowy c) w Niemczech mają tłumy klientów. Główne kwestie jakimi się oni absorbują są: dochodzenie niewypłacanych należnych honorariów za wykonaną pracę, ochrona zatrudnionego przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie a także analizowanie umowy o pracę, również umów dla spółek, doradztwo prawne dla pracodawców, sporządzanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach dotyczących tzw. „pracy na czarno”, i w wielu innych. By jednak uniknąć konieczności usług adwokata w Niemczech, proponuję się dobrze do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przyszykować.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zapraszamy zatem do następnej witryny – po prostu kliknij tu i przejdź do naszego serwisu.

Przede wszystkim nie jechać „w ciemno” lecz do konkretnego, spodziewającego się naszej osoby pracodawcy oraz znać chociażby podstawy języka niemieckiego.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved