Od momentu gdy nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej właściciele firm i gospodarstw dostali zupełnie nowe szanse na finansowanie swojej działalności. Europejskie fundusze dla licznych większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość dynamicznego rozwoju ich przedsiębiorstw i realizacji pomysłów, jakie w innym przypadku raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Z unijnego wsparcia przez minione dziesięć lat skorzystały tysiące firm, dostając sumy od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Dzięki dotacjom powstały nowe drogi, sportowe i naukowe obiekty i wiele innych rzeczy.

Czy obecnie szukasz czegoś interesującego na ten wątek? Jeżeli tak, to poznaj informacje dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę program fakturowanie.

I cały czas powstawać będą kolejne, bo na lata 2015-2020 jest przewidziana kolejna pula środków, jakie można wykorzystać zarówno do rozwoju już funkcjonującego przedsiębiorstwa, ale także na dotacje dla nowych firm.

Sporo także jest pieniędzy do rozdysponowania dla osób zajmujących się rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników liczyć będą mogli w zasadzie wszyscy, którym się uda spełnić określone w ustaleniach Unii Europejskiej warunki. Pomimo bardzo dużej popularności unijnych dotacji wielu właścicieli firm nie ma ochoty na korzystanie z nich, twierdząc że dofinansowanie małych firm będzie zbyt trudne do uzyskania. Faktycznie należy spełnić sporo warunków, jakie są konieczne do przyznania dofinansowania, lecz też nie jest tak, że przeciętna firma nie poradzi sobie z tym.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z resztą w razie problemów zawsze będzie można skorzystać ze wsparcia jednej z wielu firm zajmujących się przygotowywaniem wniosków, za nieduża opłatą pomoże ona skompletować i wypełnić całą potrzebną dokumentację. Podstawową rzeczą, jeszcze przed złożeniem wniosku, będzie wyznaczenie celu, na jaki uzyskane środki zostaną przeznaczone. Dopiero po tym będzie można poszukać jakiegoś programu, w ramach którego będzie się zamierzało dostać dotację. Następnym krokiem jest wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze strony każdego programu. Należy bardzo dokładnie wypełnić każde pole i pamiętać też o załącznikach, gdyż wszystkie błędy i zaniedbania spowodują nie przyjęcie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved