Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw zmaga się z kłopotem znalezienia specjalistów na nieobsadzone etaty. Trudno samemu odnaleźć się na charakterystycznym rynku pracy, szczególnie w niedużych miejscowościach. Zamieszczane ogłoszeń w Urzędach Pracy jak też na odpowiednich internetowych bywa czasochłonne. Wobec tego właśnie pojawiła się alternatywna oferta. Otóż w celu zaspokojenia oczekiwań rynku pojawiły się firmy świadczące usługi body leasing. Robotnicy tego typu firm specjalizują się w gromadzeniu bazy danych oraz przyjmowaniu do pracy ludzi na zlecenie (zobacz umowa zlecenie kalkulator wynagrodzeń) swojego zleceniodawcy. Tak więc starczy zgłosić do tego typu firmy zapotrzebowanie na outsourcing specjalistów IT, żeby w niedługim okresie otrzymać kilka ciekawych kandydatur na proponowane stanowisko. Body leasing polega na wynajmowaniu fachowców do wspomnianych prac informatycznych u zleceniodawcy w długim bądź krótkim czasie.

pracownicy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Taki outsourcing specjalistów IT sprawdza się w firmie, jeśli powstanie potrzeba pozyskania robotnika z określonymi zdolnościami tylko na z góry określony czas a zatrudnienie pracownika na normalną umowę o pracę jest faktycznie nieopłacalne – Najem konsultantów pozwala uniknąć kosztów ewentualnie zredukować pokaźną cząstkę wydatków, które najczęściej pojawiają się przy procesie nabywania nowego specjalisty na etat. Przy tej metodzie odchodzą wydatki związane z rekrutacją. Nie trzeba przeszkalać nowego specjalisty oraz adaptować go w normalnym miejscu. Ponadto nie ponosi się wydatków powiązanych z urlopami bądź okresem chorobowym. Obecność kogoś z innego miejsca daje jeszcze kolejną dodatkową korzyść w postaci innego spojrzenia na projekt.

Tak więc body leasing pozwala w prosty jak też sporo tańszy sposób uzupełnić braki w obsadzie w zadanym okresie.

Zainteresowała Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (https://www.account-pl.eu/publikacje/publikacje-ifac), która również publikuje takiego rodzaju teksty. To bez dwóch zdań da Ci do myślenia.

Starczy więc znaleźć firmę wykonującą takie świadczenia, ażeby polecić jej uzupełnienie wolnego miejsca na dany czas. Od tej pory to do zleceniobiorcy, czyli firmy outsourcingowej należy zamieszczenie ofert pracy w konkretnych miejscach i organizowanie procesu rekrutacji. Taka firma zatrudnia danego specjalistę i w pełni za niego ręczy. Wszelkie dokumenty oraz rozliczenia wykonywane są przez outsourcingowe firmy –

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved