Jakie działania podjąć by wypromować swoją działalność? To pytanie zadaje sobie większość początkujących i tych z wieloletnią praktyką właścicieli firm budowlanych. Podstawowa zasada: firma musi dobrze wykonywać zlecone prace. Nic tak nie zachęca kolejnych klientów do skorzystania z usług danej firmy, jak dobre opinie poprzedniego pracodawcy. Tzw marketing szeptany jest bardzo skuteczny w tej branży.

Billboard
Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Klienci często pytają o zaufane firmy, z racji faktu, iż w tej branży szczególnie łatwo o przypadkowe „ekipy”. Najlepszą wizytówką są dobrze wykonane usługi, ponieważ usatysfakcjonowani klienci zareklamują nas swym znajomym. Bezspornie dużą skuteczność mają działania w Internecie. Poprzez własną stronę, ogłoszenia – firma budowlana ma szansę na zwiększenie swojej widoczności w sieci i poszerzenie grona potencjalnych klientów. W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co dostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również budownictwo.

Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane „zielone domy”. Firma – zobaczysz – budowlana może zaproponować swe usługi stale rosnącej grupie klientów, dla których ekologia jest sposobem na życie. Wykonywanie tego typu budynków w ofercie firmy manifestacją przyszłościowego, proekologicznego podejścia do życia. Identyczne skojarzenia otrzymujemy wprowadzając do oferty usługi budowlane z wykorzystaniem farb ekologicznych, materiałów budowlanych i wykończeniowych produkowanych przez przedsiębiorstwa dbające o ekologię i bezpieczną utylizację odpadów przemysłowych.

ogrodzenie budowlane wokół placu budowy
Autor: Crispin Semmens
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli w swojej ofercie firma (koperty na listy producent) posiada produkty ekologiczne, takie jak farby i impregnaty, wykładziny, gwarantuje bezpyłowe prace remontowe, to swoje działania marketingowe może skierować do wspomnianej grupy klientów. Przygotowując ofertę marketingową, firma powinna wziąć pod uwagę np. strony www poświęcone problemom związanym z astmą i alergią. Są to miejsca odwiedzane przez potencjalnych klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawdzoną firmą: zobacz.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved