Rynek pracy dla wysokiej klasy managerów wygląda zupełnie inaczej niż przy szeregowych pracownikach, całkowicie inne także będą techniki rekrutacji. To, co większość z nas bardzo dobrze zna z najróżniejszych poradników, czyli wysłanie CV, rozmowa kwalifikacyjna i jeśli wszystko się uda umowa na koniec to przy zatrudnianiu managerów zupełnie się nie sprawdzi.

Time tracking
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Już sama forma kontaktowania się pomiędzy kandydatami a pracodawcami (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-archiwizacja-dokumentow-ksiegowych-w-firmie) jest zupełnie inna, z rzadka ogłoszenia z tego typu ofertami pojawiają się w internecie albo prasie. Najczęściej rekrutację prowadzą doświadczeni doradcy, którzy sami szukają osób mogących spełniać wymagane warunki i kontaktują się bezpośrednio z nimi. Rekrutacja managerów przeważnie przebiega w kilku etapach i na kilku szczeblach.

Zainteresował Cię nasz opis? Zatem czytaj to programy lojalnościowe, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Na każdym spotkaniu należy być perfekcyjnie przygotowanym, bo przy szukaniu kandydata na tak wysokie stanowiska nawet małe drobiazgi będą miały ogromne znaczenie, a wszystkie niedociągnięcia oraz potknięcia na pewno będą zauważone (zobacz: zatrudnianie managerów).

Jeśli osoba która kandyduje na wolne miejsce w jakiejś firmie dostanie tę posadę, to jedną z istotniejszych decyzji jaką musi podjąć będzie forma zatrudnienia. Dzisiaj w Polsce najbardziej popularne jest zatrudnianie na pełnym etacie, jednak sporym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć praca kontraktowa. Jest ona szczególnie popularna właśnie wśród managerów wyższego szczebla, których się wynajmuje na realizację konkretnych, długoterminowych projektów. Taki rodzaj zatrudnienia ma dużo plusów w porównaniu z etatem, choć oczywiście nie można również zapominać o jego wadach.

praca na kontrakcie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością na kontrakcie liczyć można na wyższą pensję, bo trochę inaczej wyglądają składki na zus, jakie niestety generują ogromne koszty przy innych umowach. Można też liczyć na większą niezależność i nienormowany czas pracy, choć te kwestie w każdym przypadku są ustalane oddzielnie. Wadą takiego rodzaju zatrudnienia może być małe bezpieczeństwo, kontrakt bowiem zawiera się na pewien okres czasu i później należy szukać czego innego.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved