W trudnych czasach kryzysu młodzi ludzie wyższych uczelni mają kłopot ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Na dzień dzisiejszy poszukiwanie etatowego zajęcia nie jest wcale proste. Chociaż na rynku pracy jest dużo ofert, od nowych pracowników wymaga się coraz więcej umiejętności. aby sprostać warunkom wybranych pracodawców, powinno się cały czas podnosić swoje kwalifikacje.

Wielu absolwentów liczy na znalezienie pracy w zawodzie. Kłopot z takim założeniem zaczyna się po zakończeniu studiów i odebraniu dyplomu. Wówczas okazuje się, że wybrany kierunek nie daje możliwości znalezienia pracy w zawodzie. Następna kwestia, którą trzeba przemyśleć to doświadczenie zawodowe. Obecnie oczekuje się, że absolwent studiów zdobędzie doświadczenie już w trakcie studiów , stąd nie wystarczysam dyplom z wyróżnieniem – dobrze jest przejść praktyki jeszcze w trakcie studiów.
szkolenia dla nauczycieli
Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku pracy trudniej mają absolwenci studiów humanistycznych, np. filozofii. Niejeden przyszły absolwent liczył na to, że na hasło: praca nauczyciel języka, posypią się oferty z wielu szkół, natomiast niż demograficzny zablokował możliwość pracy w zawodzie wielu wykształconym ludziom. Na dzień dzisiejszy zwalnia się także nauczycieli zwieloletnim doświadczeniem. Jest to niebywale dotkliwa sytuacja, zarówno dla ludzi szukających właśnie pierwszej pracy, jak i zwolnionych nauczycieli.

Brak pracy jest społecznym zagrożeniem dla kilkunastu gmin w kraju. Brakiem zleceń zagrożone są szczególnie osoby młode oraz ludzie po czterdziestym roku życia. Urzędy pracy działają niezwykle opieszale. Wielokrotnie więcej ofert pracy odnajdziemy w serwisach internetowych. Starsze osoby mogą mieć problem z poszukiwaniem pracy w ten sposób. Jednak trzeba nauczyć się obsługi komputera. Wielu pośredników pracy właśnie przez internet poszukuje przyszłych pracowników. Można wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: oferty pracy Chorzów, a wyświetli nam się pełno ciekawych ogłoszeń. W ten prosty sposób możemy wyszukać interesującą pracę.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Autor: JZO
Źródło: JZO

Konkretne ogłoszenie powinno się zawsze wnikliwie przeczytać zanim zaczniemy pisać własną aplikację. W CV oraz liście motywacyjnym należy zapisać potrzebne informacje o sobie. W pierwszej kolejności dane osobowe oraz wykształcenie. (Zobacz też oferty pracy skierniewice). Kolejno dokładnie opisać swoje doświadczenie, jak również kwalifikacje oraz odbyte szkolenia.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved