Stres jest dzisiaj nieodłącznym elementem naszego życia. Denerwujemy się pracą, musimy znosić nastroje szefa i borykać się z dolegliwościami dzieci i ich nie zawsze rozsądnymi decyzjami i oczywiście partnerem, z jakim niejednokrotnie wchodzimy w zbyteczne scysje.

stres

Autor: Hans G
Źródło: http://www.flickr.com

Drażnią nas korki na ulicach, flegmatyczne kasjerki w sklepach i konieczność gonienia za wszystkimi sprawami.

Należy uczyć się radzić sobie ze stresem, ponieważ długotrwałe uczucie napięcia może prowadzić do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.

Szczególnie rekomendowane są więc warsztaty radzenia sobie ze stresem.
Ich zasadniczym celem jest sposobność identyfikowania stresorów, a więc czynników wzbudzających negatywne emocje i metody na radzenie sobie ze stresem poprzez skuteczne definiowanie jego źródła. Usunięcie napięcia emocjonalnego dzięki kontroli własnych emocji i zastosowaniu właściwych technik relaksacyjnych całkowicie zmieni nasze życie. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się różnych informacji w temacie stresu, np. jakie są jego typy, co może go wywoływać, jak również jakie negatywne skutki się z nim wiążą. Stres bowiem może prowadzić do nadmiernego wydzielania hormonów, jakie nie mają odpowiedniego wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu. Możemy słabiej spać, nie będziemy potrafić się skoncentrować oraz rozsądnie myśleć. Przez wzmożone bicie serca oraz płytszy oddech ciągle będziemy zdenerwowani, a nasz żołądek nie będzie mógł przyjmować pokarmów.

Szkolenia pozwolą nam zwalczyć wszelkie objawy stresu i nie dopuszczać do ich powstawania.

Kursanci poddawani są różnorakim formom treningu. Stosuje się m.in.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj to (https://rozwod.sos.pl/kreator-pisma/) kolejne informacje na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

gry symulacyjne, dyskusje, lub odgrywanie ról. Wszystko, by potrafić szybko usuwać napięcia i wykształcić kompetencje, dzięki którym nie będziemy już w tak znacznym stopniu narażać się na pojawienie się stresu.

Nauczymy się dystansowania od problemów i spojrzymy na nie z drugiej strony.
Nie wolno poddawać się stresowi, a wyżej przedstawione warsztaty to jedna z najlepszych metod, aby nauczyć się go przezwyciężyć. Dobrze jest skorzystać z takich możliwości, w przeciwnym razie stres (slow coaching) zapanuje nas naszym życiem i nie będziemy cieszyć się z codziennych przyjemności oraz radosnych chwil, które przecież także nas spotykają, lecz przez wieczne zdenerwowanie nie zawsze je dostrzegamy.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved