Coraz więcej firm za granicą chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Na pewno zgadujecie na czym polega takie badanie. Otóż kontroluje się poziom obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Naturalnie przygotowanie usługi wymaga czasu i niemało kosztuje. Jednak działy marketingu zazwyczaj doceniają rezultaty. Duże sklepy zamawiają takie badania (wypatrz promocje) co jakiś czas, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także mieć na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy tapicer).Jak się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy ustala się jakie metody sprzedaży są praktykowane w sklepie, a także założenia obejmujące wygląd sklepu, tj.rozkładu produktów , a także opisu typowego klienta. Dalej tworzy się specjalistyczny formularz, posiadający odpowiednią ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby audytor (polecane) mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem audytor może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo cenny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz musimy wybrać osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, mieć trochę umiejętności analitycznych.Oprócz tego poszukuje się audytorów, którzy dobrze wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem nieprzyjemne sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Agencja badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej dokładnie przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Ukończeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Czasami firmy dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest przestarzała, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w tym samym sprzedaż.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć dobra praca, także wśród studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Często w popularnych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ogłoszeń typu praca tajemniczy klient. Musimy wejść na adresy działających w naszym województwie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich formularz zamieszczony na stronie www.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved