Jak rozliczyć PIT? Kalkulowanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu Polaków. Należy jednak o tym pamiętać, żeby później nie mieć problemów z urzędem skarbowym. Jak rozliczyć PIT przez internet? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Niżej odnajdziecie przewodnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się również, kiedy otrzymacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze pomyłki podczas wypełniania PIT-u.

Do końca kwietnia trzeba wypełnić oraz złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym doskonale, bo co roku data jest ta sama. Jednakże połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach skarbowych największe kolejki za każdym razem tworzą się w drugiej połowie kwietnia. Odkładając, a potem składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres i błędy, o które bardzo łatwo. Przeważnie zapominamy o podpisie. Wtedy urząd wzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować drugi raz. Mylimy też NIP zakładu pracy ze swym NIP-em. Pamiętajmy, iż można wpisać w zeznanie po prostu swój PESEL. Czasami gubimy się w tabelkach oraz mylimy rubryki, np. dochód i przychód.

rozliczenie PIT 37
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez małżonków opcji, iż rozliczają się razem, w czasie kiedy jedno z nich, prowadząc przedsiębiorstwo, musi odprowadzać podatek (czytaj też wezwanie do zapłaty wzór) liniowy. Ogonków na razie nie ma, zatem warto z tego korzystać. Przesyłając deklarację już teraz, możemy spodziewać się, iż prędko uzyskamy zwrot podatku. To, jak prędko otrzymamy pieniądze, zależy od paru czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w który to zrobimy oraz podania bądź nie podania numeru konta . Najprędzej zwrot otrzymają te osoby, jakie złożą zeznanie możliwie prędko, drogą elektroniczną oraz podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się spodziewać pieniędzy w czasie prawie dwóch tygodni. Nierzadko zwrot przychodzi prędko, po kilku dobach.

Rozliczenie podatku przez „phrase” (zobacz pozycjonowanie long tail) jest bardzo prostą formą realizacji tego problematycznego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż można deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy kolejek w urzędach skarbowych oraz pocztowych oraz mamy pewność, że deklaracja została wypełniona poprawnie. Po pierwsze szczędzimy czas, można to robić w każdej chwili w mieszkaniu. Warunkiem jest posiadanie komputera z dojściem do sieci. Powinniśmy także zainstalować stosowną wtyczkę, jaka umożliwia nam realizację tego rozliczenia. W czasie wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, podkreślając potencjalne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną blankietu, a więc poprawnie obliczy podatek od uzyskanego dochodu.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved