Ostatnimi czasy pojawiły się w Polsce nowe zagadnienia, które zdecydowanie zmieniły naszą rzeczywistość. Obecnie, kiedy słyszymy te nazwy nie jesteśmy zaskoczeni, bo są one bardo powszechne oraz pojawiają się w tak dużej ilości miejsc, że nikogo jednak nie dziwią. Być może jednak należy kilka z nich opisać, by nie było nieporozumień.

przemysł

Autor: Takuma Kimura
Źródło: http://www.flickr.com
Na wstępie park przemysłowy. Jest to niezależny kompleks nieruchomości, w jego skład można zaliczyć również pożyczce (zobacz pożyczka pod zastaw działki), w której jest infrastruktura techniczna, która pozostała po likwidowanym przedsiębiorstwie. Tego typu park przemysłowy tworzy się używając umowy cywilnoprawnej. Jedną ze stron jest jednostka samorządu danego terytorium, jaka daje możliwości założenia działalności, w szczególności niewielkim spółkom. To coś innego aniżeli zakład przemysłowy, znany wielu z nas. Kolejnym, dość powszechnym, lecz przy tym nie do końca zrozumiałym pojęciem jest inkubator przedsiębiorczości.

Źródło informacji: instytucja, jakiej celem jest wspieranie przedsiębiorczych ludzi. W zależności od grupy do jakiej to przedsięwzięcie jest skierowane możemy wyróżnić parę szczególnych rodzajów takich miejsc. Ich oferta skierowana jest przede wszystkim do początkujących przedsiębiorstw (małe i średnie przedsiębiorstwa), które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku. Ale także do młodzieży oraz studentów czy do podmiotów ekonomii społecznej. Innym ważnym pojęciem jest park technologiczny. Jest to kompleks wyodrębnionych nieruchomości razem z infrastrukturą techniczną. Został utworzony, aby z wielką swobodą odbywał się przepływ informacji oraz technologii między ośrodkami będącymi blisko sfery naukowej a przedsiębiorcami.

< logistyka (szerzej tu: http://www.kador.pl/pakowanie/) ->

Sprawdź też –

W takim miejscu najczęściej znajdują się inkubatory technologiczne. Nazwa parku technologicznego jest tożsama z innymi, jakie są używane na całym świecie. Podobne, spotykane szczególnie w literaturze, to park naukowy lub też park badawczy. patrząc jednak na definicję jest to instytucja zarządzana przez profesjonalistów, ich najważniejszym celem jest promowanie innowacyjnej kultury oraz konkurencyjności placówek naukowo-badawczych. Park tego rodzaju kieruje procesem przepływu informacji oraz technologi między placówkami naukowymi oraz przedsiębiorstwami. Pomaga również w powstawaniu i rozwoju firm innowacyjnych, które oferują możliwość inkubacji i wsparcia w procesie powstawania firm typu spin-off.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved