Aktualnie na rynku działa bardzo wiele agencji PR-owych. Na ich usługi nierzadko decydują się przedsiębiorstwa, które mają problemy z zarządzaniem własnym wizerunkiem bądź też nie mają swoich działów PR. W obecnych czasach staje się powszechne, że tego typu istotne spawy, jak wizerunek własnej firmy powierzamy fachowcom. Przede wszystkim również właściciele średnich przedsiębiorstw zaczynają dostrzegać pozytywne aspekty zewnętrznego zarządzania wizerunkiem. Jak wiadomo od tego właśnie, jakie wywieramy wrażenie na zewnątrz zależy, jak postrzegają nas nasi klienci.

Konferencja
Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie wiele zależy od branży, w jakiej prosperuje konkretna firma, jednakże przeważnie kontaktowanie się z mediami jest konieczny. Nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale głównie po to, alby skutecznie rozpowszechniać informacje o naszej firmie. Jeśli posiadamy swój własny dział PR, na pewno warto zadbać o to, by nasi pracownicy byli dobrze przygotowani i posiadali najlepsze umiejętności. Czasami zdarza się, że zatrudniamy osobę, która świetnie sprawdza się w pisaniu artykułów, jednak niekorzystnie wypada w chwili, gdy należy wystąpić przed kamerą. Wtedy trzeba zainwestować w szkolenia (polecamy gry symulacyjne szkoleniowe) medialne. Standardowe szkolenie najczęściej jest prowadzone przez doświadczonych trenerów (zobacz kliknij, zobacz, sprawdź), którzy sami przez wiele lat pracowali w mediach. Podczas typowych szkoleń uczestnicy nabywają umiejętności, dzięki którym bez trudu poradzą sobie z tremą przed kamerą. Oprócz tego poznają skuteczne metody wystąpień publicznych.

Pomocne szkolenie medialne to także doskonała okazja, by na próbę stanąć na scenie i spróbować swoich sił. Wiele firm PR-owych, które obecnie działają na rynku, mają także w swojej różnorodnej ofercie profesjonalne szkolenia, dedykowane działom handlowym. Naturalnie znajomość pomocnych metod autoprezentacji przyda się każdemu, kto działa w biznesie. Stąd też na szkolenia medialne zapisują się nie tylko firmy, które chcą zwiększyć kompetencje swoich pracowników, ale również studenci różnych kierunków. Umiejętność efektownej autoprezentacji jest bardzo cenna, szczególnie jeśli szukamy pracy w branży PR. Osoby, które posiadają tego typu kompetencje są poszukiwanymi kandydatami w firmach.

Sprawdź też: kreowanie wizerunku

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved