Monitoring zatrudnionej załogi jest coraz chętniej stosowany przez liczną grupę właścicieli firm. W dużej mierze przyczynia się do tego rozwój techniki, ponieważ to ona właśnie stała się najważniejsza w czasie takich działań. A dzisiaj technicznych możliwości jest całkiem sporo, bez przerwy pojawiają się nowe techniki które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze działania. Dużą popularnością się cieszy na przykład monitoring samochodów, którymi poruszają się zatrudnieni ludzie.

samochód dostawczy

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Systemy tego typu, które współpracują z GPS w czasie rzeczywistym śledzą i rejestrują pozycję wszystkich samochodów w firmie, dzięki czemu da się później robić analizy, jak te pojazdy były wykorzystane. Gdy takiej możliwości nie było niektórzy pracownicy lubili wykorzystywać firmowe auto renault fr1 części do załatwienia prywatnych spraw, często podczas pracy. Firmy, jakie zdecydowały się na uruchomienie takiej funkcjonalności są usatysfakcjonowane, bo takie praktyki znacznie się ukróciły, ludzie wiedząc, że w każdej chwili mogą być skontrolowani, stają się dużo bardziej ostrożni i starają się nie nadużywać swoich możliwości.Bardzo popularnym sposobem na monitorowanie pracowników jest także instalacja kamer w firmie. Takie rozwiązanie często bywa podyktowane względami bezpieczeństwa, bo kamery znacznie mogą podnieść jego poziom, chroniąc od wielu niebezpieczeństwa pochodzących z zewnątrz, lecz również od zatrudnionych pracowników.

monitoring

Wielu właścicieli firm lubi wykorzystywać taki argument po to, żeby objąć kontrolą cały zespół, montując kamery wszędzie, nawet w miejscach, jakie nie są jakoś specjalnie zagrożone włamaniem.

Ten artykuł, który na tej stronie publikujemy, jest niezwykle interesujący, ale warto oprócz tego przejrzeć zbliżone wiadomości – więcej pod tym linkiem.

Coraz bardziej popularnym dzisiaj sposobem monitorowania swojej załogi jest również sprawdzanie komputerów i komórek. Obecnie dostępnych jest sporo narzędzi, jakie pozwalają na to, żeby w zdalny sposób sprawdzać to, czym się zajmuje na komputerze pracownik, tak samo będzie też z rejestracją rozmów z telefonów komórkowych. Wszystkie te metody w teorii nie są zabronione prawem, ale przepisy jasno twierdzą, że żeby je można było całkowicie legalnie stosować, to przede wszystkim należy o nich zawiadomić swoich pracowników.

Źródło: 35 mm
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved