Wybujałe ego w żadnym wypadku nie jest zdrowe – szczególnie jeśli chodzi o prowadzenie firmy. Przecież jeżeli jakiś przedsiębiorca myśli, iż klient nie jest najważniejszy, pewnie po jakimś okresie czasu będzie miał bardzo duże problemy z uzbieraniem na ZUS! Można śmiało powiedzieć, że jeżeli na serio podchodzimy do prowadzenia firmy, nigdy nie powinniśmy zapomnieć o kliencie. Wiadomo – nierzadko trudno współpracować z klientami, bo pragną korzystnych cen oraz bardzo dobrej jakości, ale takie jest już życie właściciela firmy. Jeśli komuś to nie odpowiada, niech przejdzie na etat.

tajemniczy klient
Źródło: flickr.com

Co w takim razie należy zalecić przedsiębiorcy, który chciałby ściągnąć do swojego biznesu dużo większe pieniądze? Bardzo ważne jest to by przykładowo zlecić innej firmie przeprowadzenie badań marketingowych. Często badania marketingowe (tanio kompleksowa obsługa programów lojalnościowych -> http://profill.com.pl/oferta) powodują, że po zaznajomieniu się z końcowymi wynikami najzwyczajniej bardzo odmieniamy własne podejście do klientów. Bo weźmy pod uwagę na przykład sklep mięsny. Kto to wie, być może Polacy bardzo lubią mięso jakie jest podawane przez młode ekspedientki? Co sprawia, iż znacznie wzrośnie sprzedaż mięsa w naszym sklepie? Wysoce prawdopodobne. Resztę na nie warto brać na serio tekstu o młodych pracownicach, ponieważ to był tylko taki przykład. W zasadzie chodzi o to by umieć wychwycić oczekiwania ludzi. Na szczęście badania (kliknij tu) marketingowe są obecnie przeprowadzane w solidny sposób, zatem jeśli zostaną przeprowadzone przez fachowców, zapewne końcowy raport sporo wniesie. Jednak nawet najbardziej efektywne działania marketingowe zapewne nie dadzą pożądanych efektów, jeżeli nasi pracownicy, czyli ludzie podejmujący klientów, nie będą umieli dobrze się zachować.

Najbardziej istotne jest to, aby klient został przyjęty przez dobrze wyglądającego człowieka, który cechuje się kulturą, przyjemnym usposobieniem, a na dodatek posiada odpowiednią wiedzę. A więc jeśli ktoś sprzedaje auta w jednym z salonów musi potrafić odpowiedzieć na naprawdę każde pytanie dot. motoryzacji. W ostatnim czasie coraz powszechniejszym gościem w najróżniejszych sklepach albo salonach jest tzw. mystery client, chodzi o badania marketingowe tajemniczy klient, zdecydowanie warto skorzystać z takowych usług.
Źródło: http://www.secretclient.com/audyt-jakosci-oblsugi-klienta.html
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved