W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach możemy zauważyć coraz więcej ofert pracy. Ta tendencja ma miejsce już od wielu lat. Zwykle mieszkańcy mogą znaleźć wolne etaty w, usługach lub gastronomii.

Zaczynają pojawiać się możliwości zarobku opierające się na przemyśle budowlanym – na razie ostrożnie, lecz nie zapominajmy, że wiosna właśnie nadchodzi, toteż ta tendencja za chwilę się zmieni.Jak region walczy z wysokim wskaźnikiem bezrobocia? Urząd Pracy w Żorach powołuje do życia rozmaite formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub badania marketingowe secret client staże, które są dobrym pomysłem opierającym się na opanowaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł dostanie w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w mieście.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz oferty pracy włocławek) Ta okazała suma przeznaczona jest na staże dla około 175 osób i wszelkiego rodzaju szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy monterów rusztowań. W bieżącym roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własny biznes.

Założeniem przedsięwzięcia jest aktywizacja osób niepracujących oraz edukacja (sprawdź promocje na bhponline ocena ryzyka zawodowego nauczyciel) z dziedziny przedsiębiorczości. Zwłaszcza na tego rodzaju pomoc liczą bezrobotne kobiety, które w kilku ostatnich latach stanowią ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co pewien czas zgłaszają się do urzędu z zamysłem zatrudnienia nowych pracowników.
praca grafik 3d Żory
Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy pomóc losowi, zalecane jest wykazanie się własną inicjatywą. Przydatny w tym przedsięwzięciu może okazać się internet. Postanówmy więc poświęcić czas poszukując ofert, mieszczących się na portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z pozoru niespełniający nasze oczekiwania okaże się ciekawy zarówno po względem ekonomicznym, jak i własnych wymagań. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: oferty pracy Żory, a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego przyszłego pracodawcę. Kiedy mamy zamiar bardziej sprecyzować nasze oczekiwania określmy w tytule naszą profesję, dodając np. praca grafik 3d.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved