Prawidłowa pielęgnacja uzębienia jest konieczna. Dzięki temu nie stracimy pięknego uśmiechu, a nasze zęby będą przez długi czas zdrowe. Aby właściwie dbać o zdrowie uzębienia i dziąseł, należy dowiedzieć się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł myć nasze zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak skutecznie je odżywiać, żeby nie mieć próchnicy. Żeby nie podrażnić dziąseł powinniśmy kupować miękkie szczoteczki do zębów. Szczoteczka powinna być zmieniana minimalnie raz na dwa miesiące, a co jakiś czas należy ją dezynfekować płynem antybakteryjnym.

zęby
Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując pastę do zębów, należy uwzględniać jedynie preparaty z fluorem, który jest niezbędny dla pielęgnacji jamy ustnej. Jeżeli wybierasz pastę wybielającą musisz pamiętać o tym, iż może ona zetrzeć szkliwo. Zdecydowanie bezpieczniejszym oraz efektywniejszym sposobem jest wybielanie w gabinecie dentystycznym. Bardzo dokładnie powinniśmy szczotkować zęby (szczegółyna ten temat www.polmedico.pl/) w okolicach siódemek i ósemek, gdyż to głównie w tej części naszego uzębienia najczęściej skrywają się resztki pożywienia, jakie mogą przyczyniać się do psucia się zębów. Szczotkowanie zębów powinno obejmować również dziąsła, podniebienie i język.

W ten sposób można raz na zawsze usunąć różne pozostałości pożywienia i bakterie. Po wyczyszczeniu zębów musimy stosować dodatkowo płukanki antybakteryjne, najlepiej posiadające fluor. Nie tylko niezawodnie zabijają bakterie, lecz dodatkowo skutecznie odświeżają oddech. Poza szczoteczką i płynem do płukania jamy ustnej należy używać dodatkowe przybory, które pozwolą nam perfekcyjnie pielęgnować jamę ustną. Wśród akcesoriów stomatologicznych powinna znaleźć się np. nić dentystyczna, z której należy korzystać właściwie codziennie.

zęby
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie istotne jest stosowanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeżeli wolimy nieco bardziej niezawodny sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, który świetnie oczyści kłopotliwą przestrzeń pomiędzy zębami. Irygator Waterpik jest zdecydowanie skuteczniejszą alternatywą dla typowych nici dentystycznych. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi ważny jest także styl życia, jaki prowadzimy. Spory wpływ na nasze zęby może mieć m.in. nasza dieta, ilość spożywanej codziennie kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. W tym miejscu jest ogromny wybór produktów dentystycznych.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved