Prowadzenie działalności gospodarczej z zasady niesie ze sobą wiele dobrego, ale prywatna firma to też poważne obciążenia i wiążące się z nimi ryzyko. Nie oznacza to jednak, że w w czasie poważnych problemów firmę musimy bezzwłocznie likwidować. Można skorzystania z „urlopu”, co w przepisach określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Sprzedaż środków trwałych
Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
W myśl przepisów, prowadzenie firmy możemy zawiesić minimalnie na okres 30 dni, najdłużej zaś na 24 miesiące. Jeżeli zdecydujemy się na przerwę w funkcjonowaniu firmy, możemy spokojnie czekać aż minie kryzys i wrócą lepsze czasy na zarabianie pieniędzy. To najlepsze wyjście, w przypadku gdy nasze problemy finansowe są krótkotrwałe. Przerwa w działalności to wyjście awaryjne dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność sezonową – np. sprzedaż pamiątek. Jednak prawo do zawieszenia działalności mamy tylko wówczas, gdy jesteśmy jednoosobowymi przedsiębiorcami.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą dużo korzyści . Skutkiem zawieszenia jest fakt, że nie opłacamy zaliczek na poczet podatku dochodowego, nie musimy składać deklaracji podatkowych a także nie mamy obowiązku opłacania składek ZUS.

W danym czasie przedsiębiorca w zasadzie nie może wykonywać żadnych czynności związanych z działalnością, poza tymi, które prowadzą do wznowienie działalności gospodarczej.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem na pewno także Cię zaintryguje.

Gdy więc założymy, iż sprzedaż środka trwałego lub wyposażenia pomoże zregenerować siły, możemy to uczynić w trakcie zawieszenia – np. pozbyć się przedmiotów, które nie są już nam przydatne.

Powinniśmy wcześniej zaczerpnąć informacji czy koniecznym będzie opodatkować ową transakcję obowiązującą stawką VAT, czy też wystarczył będzie wzór faktury bez VAT.

Trudności w prowadzeniu firmy, mniej lub bardziej, dotykają prawie każdego szefa.

Nie zwlekaj! Jeżeli podobają nasze wpisy, to doczytaj więcej (http://www.archimod.pl/) następne oraz interesujące treści. Trzeba kliknąć w poniższy link.

Kiedy pojawiają się problemy z płynnością finansową które są związane ze spłatą zobowiązań wobec wierzycieli zastanówmy się nad skorzystaniem z „koła ratunkowego”, do czasu, kiedy sytuacja na rynku zmieni się na lepsze.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved