Coraz więcej ludzi myśli aktualnie o założeniu własnej firmy. Prowadzenie firmy może być niezmiernie korzystne i opłacalne, jednakże nim rozpoczniemy uzyskiwać jakieś profity, pierwej sami musimy zainwestować. I tu rodzi się znaczny kłopot – skąd wziąć pieniądze na założenie oraz prowadzenie przedsiębiorstwa. Szczęśliwie nie musimy radzić sobie z tym sami, ponieważ państwo proponuje pożyteczną pomoc młodym firmom i przedsiębiorcom. Chcąc założyć firmę, możemy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm oferowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to świetna szansa dla wielu biznesmenów, którzy potrzebują wkroczyć na polski (a być zdoła w przyszłości również zagraniczny) rynek. Współcześnie istnieje mnogość typów dotacji, o które możemy się starać, pożądane byłoby zaznajomić się z nimi i dowiedzieć się, która z nich będzie dla nas w najwyższym stopniu dochodowa.

mama z dzieckiem
Autor: Mama i ja
Źródło: Mama i ja
Kwartalne rozliczanie podatku cieszy się dziś coraz większym zaciekawieniem (jakie są dotacje unijne dla małych firm). Jednakże podatek (czytaj też stawki amortyzacji) dochodowy kwartalnie mogą rozliczać tylko poniektórzy, zaś dokładniej przedsiębiorstwa, jakie mają status małego podatnika. Na podatek (czytaj też umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych) kwartalny wolno przejść jedynie raz w roku, czas upływa 20 lutego, w związku z tym jeżeli interesuje nas kwartalne płacenie podatku, pamiętajmy o nieprzekroczeniu tego terminu. Kwartalne rozliczanie podatku sprawia, że zaliczki wpłacamy kwartalnie, to znaczy cztery razy w roku (Cena biznesu)

.

urlop macierzyński
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo ludzi myli urlop macierzyński z zasiłkiem macierzyńskim, jednakże pomiędzy tymi terminami istnieją wielkie różnice. Urlop macierzyński przysługuje tylko postaciom, jakie są zatrudnione na umowę o pracę, zaś zasiłek macierzyński przysługuje wszystkim, którzy mają ubezpieczenie chorobowe. Wielkość zasiłku macierzyńskiego jest oceniana na podwalinie miesięcznego wynagrodzenia. Z zasiłku macierzyńskiego mogą skorzystać też ojcowie, pod warunkiem, że nie korzysta z niego rodzicielka dziecka (Cena biznesu).
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved