Polska weszła do Unii Europejskiej w 2004 roku i od tego wydarzenia stale analizuje się bilans zysków i strat tego posunięcia. To prawda, że wypada on korzystnie. Nasz kraj wiele zyskał, odkąd przystąpiliśmy do demokratycznych państw europejskich.

spotkanie firmowe
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wspomnieć, że Polska jest jednym z najludniejszych krajów UE i jednym z państw, które najlepiej wykorzystują pieniądze z UE. Widoczna jest tutaj zaradność Polaków i wiedza na temat tego, gdzie i w jakim celu spożytkować unijne fundusze. Dzięki nim sporo osób może urzeczywistnić marzenia o własnej firmie tudzież rozwinąć już posiadany biznes. Fundusze unijne to szansa dla osób, które uważają, że są gotowe by założyć działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już będącego na rynku, jednak nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków. Korzystanie z pomocy oferowanej przez Unię Europejską z całą pewnością widocznie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej postrzegania na rynku. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na pracę w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Szczególnie, że w tych państwach cały czas jest popyt na zawody techniczne, np. spawaczy – badania penetracyjne (dużo więcej przeczytasz pod tym adresem).

znacznie więcej zobaczysz na tej stronie
Źródło: flickr.com
Od polskich przedsiębiorstw nie wymaga się już odpowiednich pozwoleń na podjęcie pracy, a procedury nie są tak zawiłe jak dawniej, wciąż jednak firmy są w obowiązku spełniać nowe wymagania stawiane przez zleceniodawców, między innymi co do kompetencji, znajomości języka, oraz posiadanych certyfikatów. Jednym z najczęściej wymaganych jest certyfikat SCC. Firmy działające w branży o dużym stopniu ryzyka, np. prace na wysokościach, prace budowlano-remontowe muszą zagwarantować podwładnym certyfikat bezpieczeństwa SCC. Co ten termin oznacza? Certyfikat – https://kape.gov.pl/page/biale-certyfikaty – SCC to system zarządzania bezpieczeństwem, i higiena pracy, podczas prac o zwiększonym ryzyku wypadków. Certyfikat ten mile widziany jest przede wszystkim w Holandii, Belgii oraz u naszych zachodnich sąsiadów.
Certyfikaty zwiększają szansę przedsiębiorstwa na realizację projektu zagranicznego, z racji iż zleceniodawcom z UN wiele dobrego mówią o możliwym wykonawcy. Są niczym identyfikator.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Manate eCenter. All Rights Reserved