W ostatnim okresie takie inicjatywy stały się faktycznie popularne. Czemu? Przeważnie przez wzgląd na fakt, że dają szansę na zebranie dosyć znacznych sum pieniędzy, rzecz jasna jeżeli finansowany projekt znajdzie stosowne grono odbiorców.

crowdfunding
Autor: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Najogólniej, finansowanie społecznościowe polega na pozyskiwaniu potrzebnych funduszy, które posłużą do zrealizowania założonego planu. Z reguły, jego twórcy ogłaszają się na specjalnych platformach, na jakich opisują założenia stworzonych projektów czy sposób ich realizowania. Pieniądze przekazywane są przez przekonane osoby. Pojawia się w związku z tym pytanie, z jakiego powodu społeczności się w to angażują? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że za wsparciem finansowym idzie określona gratyfikacja i to jest najważniejsza różnica, pomiędzy różnego rodzaju zbiórkami a finansowaniem społecznościowym.

Wynagrodzenia mogą mieć postać udziału w przyszłych zyskach danego przedsięwzięcia, czasami ma ona również postać usług. Między innymi, kiedy finansowanie dotyczy zorganizowania koncertu jakieś grupy muzycznej w danym mieście, owym wynagrodzeniem będzie możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu. Możliwości w tym względzie jest dość wiele. Dziś crowdfunding odznacza się ogromnym zainteresowaniem wśród zespołów, które poszukują funduszy na nagranie własnej płyty, ponieważ nie mogą odszukać sponsorów

finanse
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

czy wśród start – upów, a więc nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek, mają ciekawe pomysły, ale ich realizacja wymaga określonych źródeł finansowania.

W Polsce idea finansowania społecznościowego powstała relatywnie niedawno, jednakże natychmiast zyskała ogromną popularność. Biorąc pod uwagę jej zalety, nie należy się dziwić, że dużo osób jest skłonnych finansować interesujące przedsięwzięcia. Na razie w Polsce nie ma przepisów prawnych, jakie określają działanie finansowania społecznościowego, jednakże można się spodziewać, że w niedługim czasie takowe się pojawią, jako że obecnie trwają prace przygotowawcze. Crowdfunding to znakomite rozwiązanie, które może być zastosowane między innymi do projektów społecznych czy biznesowych.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat, to wejdź na ten link – jest tu bardzo świeża treść (http://www.account-pl.eu/) w kontekście takiej problematyki.

Możliwe, że niedługo więcej inicjatyw będzie zbierało w ten sposób konieczne środki

.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved