Prowadzenie swojej działalności biznesowej łączy się z potrzebą dobrego rozeznania w ustalonych przepisach prawnych i podatkowych. W wielu przypadkach takimi sprawami w przedsiębiorstwach zajmują się działy księgowe, niemniej przedsiębiorca też musi poznać te przepisy, aby mieć świadomość, jak kierować swoją działalnością, żeby okazywało się to jak najbardziej korzystne dla firmy. Szczególną wagę posiadają przepisy prawa podatkowego, których trzeba przestrzegać naprawdę skrupulatnie. Czasem przedsiębiorcy nie są świadomi, z jakich alternatyw mają okazję korzystać.

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Modernizujesz zakład? Trzeba to ująć w księgach!

Ważąc się na wykonanie prac modernizacyjnych w siedzibie przedsiębiorstwa, warto pamiętać, że poniesione nakłady powinno się uwzględnić w prowadzonych księgach rachunkowych.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj ponadto inny równie zajmujący news badania znaków towarowych.

Odpowiednie ujęcie wykonanych prac ma wielkie znaczenie dla kwestii podatkowych, przez co należy wskazać, czy zachodzi zwyczajny remont czy ulepszenie środka trwałego. O drugim wymienionym przypadku mówimy, gdy wykonywana modernizacja ma duży zasięg oraz skutkuje podniesieniem wartości użytkowej środka (jak przeprowadzić ulepszenie środka trwałego). O ulepszeniu środka trwałego mawiamy na przykład, jeśli budynek jest przebudowany albo zostaje kupiona nowa maszyna podnosząca wydajność pracy.

Możesz odliczyć składki zusowskie

Przedsiębiorcy muszą mieć na uwadze również, że jest ewentualność, żeby przeprowadzić odliczenie składek zus. Trzeba wspomnieć, że podobne udogodnienia ściśle regulują przepisy, więc opłaca się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć, komu przysługuje taka alternatywa. W przypadku odliczenia składek dla ZUS pod uwagę bierze się składki płacone w roku podatkowym bezpośrednio na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe oraz wypadkowe podatnika, jak też jego współpracowników.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej wpisów na ten temat? Namawiamy zatem do następnej strony – po prostu naciśnij to adwokat kalisz i przenieś się do naszego serwisu.

Odliczeniu ulegają również składki potrącane przez płatnika ze środków podatnika od przychodu, jaki podlega opodatkowaniu (jak zaksięgować odliczenie składek zus).

podatek - tax
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Możesz przejść na podatek kwartalny

Nie każdy właściciel firmy jest świadom, że może opłacać podatek dochodowy kwartalnie. O takiej możliwości mówi się w sytuacji firm posiadających status małego podatnika, jak też firm zaczynających swą działalność (na ile opłaca sie rozliczać podatek dochodowy kwartalnie). W przypadku wyrażenia chęci przejścia na wspomniany model rozliczenia, należy do 20 lutego złożyć stosowną dokumentację.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved