Każdy właściciel firmy jest świadom, że musi postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tyczy to w równym stopniu zasad regulowanych poprzez kodeks pracy, jak także prawo podatkowe. Obowiązkiem szefa pozostaje zatrudnienie pracownika oraz odprowadzenie stosownych składek do Zus-u, dopilnowanie deklaracji podatkowych, jak też przestrzeganie reguł kodeksu pracy oraz uczciwego podejścia do pracujących osób.

dług
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Masz zaległości ze składkami? Przekonaj się ile!

Obowiązkiem właściciela firmy bywa odprowadzanie składek do ZUS. Czasem bywa tak, że składki nie zostają o czasie zapłacone lub [łukasz sołtys] firma popada w kłopoty przez co nawarstwiają się zaległości. Gdy pragniemy sprawdzić, jak wygląda nasza sytuacja z zaległymi składkami oraz ile powinniśmy wpłacić, idealnym narzędziem będzie kalkulator odsetek zus.

Odkryj bardziej tę sprawę i zobacz treść na stronie. Są tam pokrewne posty, więc zapewne odnajdziesz dla siebie coś ciekawego.

Wpisując zakres dat okresu, za jaki musimy zapłacić, mamy szansę zyskać całą kwotę razem z odsetkami. To przydatne narzędzie, gdyż dzięki niemu można przyszykować się do opłat i zebrać wcześniej środki.

Pamiętaj, by składać deklaracje vat

Obowiązkiem każdego podatnika jest składanie deklaracji vat. Sporządzoną deklarację trzeba składać w urzędzie skarbowym, pod który został przypisany konkretny podmiot. Ważny staje się tutaj też termin złożenia deklaracji. Deklaracje vat można składać osobiście w budynku urzędu, istnieje także możliwość posłania wypełnionych dokumentów pocztą. We wspomnianym przypadku należy zdecydować się na przesyłkę rejestrowaną. Data pieczątki Poczty Polskiej bywa respektowana jako termin oddania danej deklaracji.

obliczanie należnych składek
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy pracownik ma nadgodziny

Od czasu do czasu pracownicy przedsiębiorstwa wypełniają swe obowiązki również po godzinach pracy, co łączy się z potrzebą rozliczenia wypełnionych obowiązków niezależnie od pracy wykonywanej w czasie etatu. Pracodawca może płacić za nadliczbowy czas w pracy lub dać wolne za nadgodziny (więcej informacji). W przypadku wspomnianego rozwiązania musi kierować się zasadami wskazanymi przez kodeks pracy. Zasady dawania wolnego w zamian za nadgodziny bywają różnorakie, w zależności, czy ten model rozliczenia ma miejsce na zlecenie pracodawcy czy samego pracownika. Więcej na .

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved