Prowadzenie własnej firmy zawsze jest obarczone ryzykiem. Nie mamy w tej sytuacji szefa, jakby to było w normalnej firmie, więc sami musimy sobie radzić z wieloma kłopotami. Ponadto, musimy liczyć się z błędami, które mogą nas kosztować wiele, ze zmianami przepisów, które mogą się odbić na naszej branży i wiele innych. Generalnie, każdego dnia powinniśmy być gotowi na coś nowego, tak więc własna działalność to pomysł dla ludzi zdecydowanych i przekonanych, iż to co robią jest naprawdę istotne.

Najwięcej najprawdopodobniej mamy działalności jednoosobowych, gdyż najłatwiej takie prowadzić. Firma to jedynie my sami, nie musimy mieć siedziby, ani pracowników. W największej liczbie przypadków takie osoby współpracują z innymi freelancerami w temacie rożnych projektów. Też często zdarza się, iż w konkretnym przedsiębiorstwie pracownicy są zatrudnieni, jako właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Dlaczego tak właśnie to wygląda? Odpowiedź jest banalna. Po prostu, pracodawcy dzięki temu są w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż opłaty u nas są dość wysokie. Jednakowoż, zatrudniony też na tym korzysta, ponieważ dzięki temu, że ma swoją działalność może współpracować z wieloma podmiotami. W zależności od tego, jaka jest jego dziedzina stwarza to możliwości na dodatkowy zarobek.
karty kredytowe
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Prowadzenie własnej działalności to szereg większych i mniejszych trudności. Wiesz w czym rzecz, jeśli miałeś z tym do czynienia. Nieważne, czy to duża czy jednoosobowa firma, mogło się zdarzyć, iż miałeś nielegalne oprogramowanie w firmie, co jak wiesz nie jest dobrym pomysłem. Można stwierdzić, iż jeśli Ci się udało to miałeś dużo szczęścia, ponieważ taka praktyka to w powszechnej opinii kradzież. Z innej strony, taka firma nie jest odbierana zbyt poważnie. Możemy stwierdzić, że oryginalne oprogramowanie to zupełna podstawa, w przeciwnym razie możesz mieć kłopoty. Myślę jednak, iż przed założeniem firmy będziesz o tym pamiętał, nie, abykupić oryginalne firmowe oprogramowanie?

Pamiętaj też o odprowadzaniu wszystkich składek. Wszyscy wiemy, iż ZUS nie rozpieszcza, a młodzi przedsiębiorcy dość często zapominają o terminowym odprowadzaniu składek, a wtedy jest problem, bo będziesz dodatkowo odprowadzał odsetki do ZUS. Jeśli więc twierdzisz, że ZUS jest drogi i nie chcesz płacić jeszcze większej ilości pieniędzy, to pamiętaj o terminach.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved