Unia daje wielkie szanse dla rolników. Nade wszystko pomaga im otrzymać wsparcie pieniężne, bez którego wielokrotnie nie daliby sobie rady. Na jakie kredyty można liczyć i co należy zrobić, aby je zyskać?

Dotacja z Unii

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od kredytów na start. Skierowane są do młodych rolników, którzy zamierzają uruchomić swoje gospodarstwo. Dzięki specjalnemu programowi nie muszą obawiać się braku pieniędzy, ponieważ nie da się ukryć, iż zakup ziemi (zobacz pozyczki pod zastaw ziemi) albo niezbędnych do prac maszyn jest niebywale kosztowny. Cena za jedną maszynę może przewyższyć nawet sto tysięcy, a to kwota właściwie nieprawdopodobna do zaoszczędzenia przez młodego człowieka.

A 100 tys, to dopiero początek, więc powyższy kredyt jest wielką możliwością na urzeczywistnienie swoich planów i osiągnięcia sukcesów na tym ciężkim, ale nieustannie przyciągającym wiele osób polu. Unia oferuje także raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) dla doświadczonych rolników, jacy już od pewnego czasu prowadzą własne gospodarstwo i potrzebują gotówki na przykład na zakup nowego ciągnika, wykonanie dodatkowej linii produkcyjnej czy wybudowanie budynków niezbędnych do trzymania zebranych plonów. Unia nieraz stawia precyzyjnie ustalone wymagania, np. kupowane maszyny nie mogą być więcej aniżeli 5-letnie lub pochodzić od właściciela, jaki również nabył je z dofinansowań unijnych.

Gotówka

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Niniejsze wymogi nie są ciężkie do wykonania, lecz należy o nich pamiętać. Czas kredytowania w przypadku unijnych propozycji na ogół jest długi i wynosi nawet kilkanaście lat. Spłatę można rozłożyć na dogodne raty, aby zbytnio nie przeciążać budżetu. Czasem niezbędne jest wpłacenie wkładu własnego. Co ważne, z oferty mogą korzystać nie tylko rolnicy funkcjonujący na większą skalę, np. w przemyśle przetwórczym, ale także rolnicy indywidualni. Aby rozpocząć zabiegania o kredyt, należy złożyć odpowiedni wniosek w precyzyjnie ustalonym terminie.

Co jakiś czas bowiem zaczynane są określone programy, np. tak jak wspomniano wcześniej, na start dla nowych rolników. Warto jest dowiedzieć się o nowe inwestycje, by nie przeoczyć ich, jeśli mamy zamiar z nich skorzystać. Powinno się korzystać ze wsparcia dla rolników, aby móc realizować swoje zamierzania oraz skutecznie działać. Efekty nie zawsze nadchodzą od razu, ale na pewno z czasem zauważymy rezultaty dofinansowania i osiągniemy cele, jakie sobie postawiliśmy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved