Wszyscy wiemy, że jeżeli chce się uzyskać nową wiedzę, to powinniśmy poznawać nowe rzeczy. Identycznie jest w chwili, gdy chcemy sprawdzić jakieś prawidłowości przy większym zbiorze danych. Nie jest łatwo wyciągać wnioski, gdy posiadamy bardzo dużo danych. Ale big data to nie kłopot, kiedy będziemy mieli obok siebie ludzi znających się na łączeniu i analizowaniu danych. Przez dobry zespół osób będzie można bez większych problemów doprowadzić do tego, że dostępne dane staną się ogromnym źródłem informacji.

Z tego powodu jeżeli rzeczywiście mamy mnóstwo danych to trzeba by wzięli się za ich obróbkę zawodowcy, czyli ludzie, którzy rzeczywiście wiedzą o co chodzi.

Jeżeli jesteś zdania, że znajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz znajdujący się tu.

To sprawi, że po określonym czasie będziemy mogli korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która została stworzona na podstawie zbiorowości danych – więcej .

Co da się robić ze zbiorem danych?

analityka danych
Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już posiadamy zbiór jakiś danych powinniśmy zająć się jego analizowaniem. Nie można robić tego bez planu, bo trzeba mieć świadomość, co chce się zrobić i po, co się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiedzialni są analitycy. Ogólnie ich analityka danych wiążę się ze zgromadzeniem danych, jeśli nie dostali już zbioru pewnych danych. Kolejny krok polega na ich analizie i wykorzystaniu albo opracowaniu do dalszego wykorzystania. A ponieważ jesteśmy bombardowani bardzo dużą ilością danych najczęściej już sami nie mamy pojęcia, w co wierzyć i nie za bardzo wiemy na podstawie, jakich danych wysnuć wnioski.

przechowywanie danych
Źródło: flickr.com

Jednak my przeciętni Nowakowie nie musimy się tym, aż tak szczegółowo zajmować. Najważniejsze, by umieli to ogarnąć analitycy danych. To daje możliwość na zrobienie porządku w wielu danych pod określonym kątem, a co za tym idzie mogą też odrzucić dane, które nie pasują do danej zbiorowości. Właściwa selekcja danych jest bardzo ważnym elementem pracy analityka.

Żeby odszukać porywające treści w internecie, to najpierw kliknij w link mieszczący się tu i przejdź dalej – na pewno nie pożałujesz.

Cała praca to również odpowiednia integracja danych. Do tego potrzebne są właściwe technologie informatyczne. Pozwalają one gromadzenie rzeczywiście dużej ilości danych w jedynym zbiorze. Najczęściej integruje się dane z kilku firm.

Doczytaj:

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved