Żurawie przenośne, jak sama nazwa podkreśla, mogą być bez wysiłku przetransportowane z jednego podwozia na inne. Takie urządzenia wyekwipowane są w bazę żurawia, w której zamontowana jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyłączony jest wysięgnik (może posiadać dwa ramiona). Wysięgnik poruszany jest za pomocą siłowników hydraulicznych.

Żuraw
Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu ramienia wysięgnika zamocowany jest hak (http://zawiesiawroclaw.pl/category/haki) lub odmienne akcesorium do unoszenia ciężarów.

Cały czas interesuje Cię ów wątek? Kliknij w wybrany link i tam znajduje się autorska strona (http://goldkram.eu/chaje_promocje.htm), gdzie przeczytasz dodatkowe informacje.

Wyróżniamy dwa rodzaje żurawi, ze względu na cechy konstrukcyjne i na teren w jakim będą używane. Są to żurawie uniwersalnego przeznaczenia i przemysłowe. Te drugie używane są do rozładunku drewna lub złomu.

Jaka osoba może kierować takim żurawkiem? Kto sprawdza prawidłowość działania żurawia?By móc użyć takiego żurawia należy posiadać aktualną decyzję o zgodzie na eksploatację danego żurawia, wystawioną przez właściwy oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać mobilne żurawie mogą wyłącznie przeszkoleni operatorzy. Aby móc uzyskać pozwolenie na sterowanie żurawiem, trzeba przejść egzamin skłądający się z dwóch części. Teori i praktyki. Test również odbywa się przed odpowiednim Urzędem Dozoru Technicznego. Postępowanie ma się identycznie w przypadku osób zajmujących się eksploatacją tych dźwigów. Wszelkie ważne postanowienia mówiące o rodzaju dozoru, terminach przeprowadzania badań przez kontrolerów czy terminie przeprowadzenia przeglądu konserwacyjnego są zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy żuraw jest odrębną maszyną, i technika korzystania go może być inna od poprzednich maszyn. Dlatego wytwórca do każdego żurawia dołącza szczegółową instrukcję użytkowania, niekiedy także w formie klipu wideo. Film w sposób poręczny pokazuje w jaki sposób bezpiecznie używać żurawia, a także pokazuje metodę jego prawidłowego składania, demontażu i pracy z nim.

Jak odbywa się wypożyczenie dźwigów?
Jeżeli w pracy potrzebny Ci jest żuraw, który pomoże przy przekładaniu sporych elementów konstrukcyjnych, warto wypożyczyć go do tej pracy. Niektóre rodzaje dźwigów ze względu na swoją kompaktową budowę, mogą dojśc do ciężko dostępnych punktów, a także nie są napędzane spalinowo. Aby wynająć żurawie przenośne skorzystaj z Google i znajdź najbardziej opłacalne propozycje.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved