Kiedy jesteśmy gdzieś zatrudnieni bywa, że nie ma zbyt wiele czasu na jakiekolwiek inne działania zawodowe. A przecież są osoby, które mają kilka etatów. Czasem zastanawiamy się jak one to ogarniają, jak umieją w tak perfekcyjny sposób zarządzać czasem? Jednak sporo ludzi zastanawia się również nad tym, czy nie narusza to dóbr, którejś z firm. Nie chodzi tu o to, że osoba zatrudniona będzie przemęczona, ale o to, że może wykorzystywać rozwiązania istniejące w jednej z firm, w innym z przedsiębiorstw.

dokumenty

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Ale by do tego rodzaju sytuacji nie doszło przedsiębiorca zatrudniający pracownika powinien wziąć pod uwagę podpisanie umowy o zakazie konkurencji. Czym jest umowa o zakazie konkurencji – kliknij aby zobaczyć źródło? To umowa, która bardzo jasno opisuje niemożliwość działania na szkodę swojego pracodawcy. Ma to na celu swoistego rodzaju zobowiązanie się pracownika do tego, że żadna z informacji, którą poznał w firmie nie będzie wykorzystana w jakimkolwiek innym biznesie. Umowa ta może być obowiązująca również po odejściu danej osoby z pracy, oczywiście przez pewien czas.

Nieprawdopodobnie intrygujący artykuł, czyż nie? Jeśli również masz taką opinię, to wejdź tu i przeczytaj w serwisie (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-cywilne/) wszystkie dane.

Bardzo ważne jest jednak by taka umowa była spisana i zostały złożone podpisy przez pracodawcę i pracownika. Samo oświadczenie pracownika okaże się w tego typu sytuacji niewystarczające.

ZUS Jeżeli rozmyślamy o założeniu firmy mamy bardzo wiele obaw. Boimy się czy na pewno sobie poradzimy. Zastanawiamy się, czy ogólnie pomysł jest dobry i rozpoczynamy myśleć o wszystkich biurokratycznych kruczkach, które na nas czekają. Do tego trzeba dodać składki zus dla rozpoczynających działalność – link.

umowa

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

A te niejedną firmę doprowadziły do bankructwa. Jednak wysokość składki zus pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź nie musi być wcale duża, wszystko zależy od wyboru. Trzeba jedynie dowiedzieć się, co i jak i na bank będziemy w stanie wybrać taką wysokość składek do Zakładu Usług Społecznych, która nas nie pogrąży. Najsensowniej pójść przed założeniem firmy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam otrzymać każdą informacje. Najlepiej dowiedzieć się wszystkiego z pierwszej ręki.

Powyższy interesujący wpis (https://www.komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/) tworzyliśmy dla Ciebie niezwykle pieczołowicie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą następną stronę.

Oczywiście w sieci znajdziemy sporo informacji, ale wcale nie muszą być one prawdziwe. Z tego powodu tak istotne jest, byśmy dowiadywali się wszystkiego u źródeł. Gdy już uzyskamy informacje, będziemy wiedzieć, co robić dalej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved